Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs’ın 1Ç19 Karı Geçen Yıla Kıyasla %21 Düştü!

Goldman Sachs'ın karı 1. çeyrek 2019 bilançosunda geçen yıla kıyasla %21 düşüş gösterdi. Gelişmeye dair ayrıntılara bakış;
Goldman Sachs’ın 1Ç19 Karı Geçen Yıla Kıyasla %21 Düştü!
Yorum

Goldman Sachs Group Inc.’in 2019 yılının ilk çeyrek karı, bir yıl önceki aynı dönem performansına göre göre %21 geriledi. Bankanın karı, Refinitiv tarafından ankete alınan analistlerin beklentilerini aştı.

Bankanın hisse senedi GS 12 Nisan tarihli son verisinde %2.47 genişleyerek (5,01 $) 207,84 $/p’ye yükselmişti. Hisse yeni haftanın ilk işlemlerinde ise satıcılı görülen endekslerin gölgesinde %2.44 değer kaybı ile 202,77 $’dan işleme girmekte.

Ticaret geliri, bir yıl önceki çeyreğe göre %18 düşüşle 3,61 milyar $’a düştü ve buna rölatif birden canlı bir pazar yatırımcıları aralarından uzaklaşılmasına neden oldu.

Yatırımlar Geniş

JPMorgan’ın geçen haftaki kazançlarını artıran büyük tüketici çalışmaları sonucunda Goldman, Wall Street tüccarlarına ve kazançlarını güçlendirmek için yatırım bankacılarına daha fazla odaklanıyor.

Firma bazı şeyleri değişmek için ağır yatırımlar yapıyor. Tüketici bankası büyüyor, Apple Inc. ile kredi kartında ortaklık kuruyor, yönetmek için ücret toplayabileceği yeni yatırım fonları topluyor ve yeni tipte ticari müşterileri cezbedeceğini umduğu veri hizmetlerini inşa ediyor.

Mali İşler Direktörü Stephen Scherr bu yılın başlarında, bu işlere henüz adımlarını atmadığını söylemişti.

Yöneticilerden Sözler

Bay Scherr ve İcra Kurulu Başkanı David Solomon, bir dizi finansal hedef belirledi ve düzenli güncelleme sözü verdi. Tarihsel olarak kartlarını yakın tutan ve hissedarları yatıştırmak için sabit karlara dayanan Goldman için bu tür bir şeffaflık olağandışı olarak yorumlandı.

Goldman’ın yatırım bankacılığı geliri bir yıl öncesindeki 1.81 milyar dolara sabit kaldı. Birleşme ücretlerindeki artış, yeni ihracata ilişkin onayları geciktiren bir hükümetin kapatmasıyla daha da kötüleşen Wall Street’i etkileyen menkul kıymet tekliflerindeki yavaşlamayı dengelemeye yardımcı oldu.

Firma, gelecekteki ücretlerin yakından izlenen bir ölçütü olan anlaşmaların, 2018 yılının sonundan itibaren gerçekleştiğini söyledi. Goldman’ın para yönetimi birimi bir yıl öncesine göre 1.56 milyar dolar gelir elde etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu