Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gemini Borsası Bitcoin’in Çevre Sorununa Karşı İş Birliği Yaptı

Winklevoss Kardeşler’in kripto para borsası Gemini, kar amacı gütmeyen bir kuruluşla iş birliği yaptı.
Gemini Borsası Bitcoin’in Çevre Sorununa Karşı İş Birliği Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madenciliği son günlerde çevre kirliliği ve yüksek enerji tüketimi gibi konular nedeniyle tartışma konusu oldu. Winklevoss Kardeşler’in sahii olduğu kripto para borsası Gemini’den bu soruna yönelik somut bir adım atıldı.

Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan büyük bir kripto para borsası olan Gemini, Bitcoin’in çevre sorununa karşı karbon kredisi satın alıyor. Şrket iklime duyarlı önlemleri işine dahil etmek için uzun vadeli girişimini duyurdu ve Chicago Üniversitesi’nde kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Climate Vault ile bir işbirliği başlattı.

Gemini Karbon Kredisi Alıyor

Gemini Karbon Kredisi Alıyor

Gemini bu yatırımı ile Bitcoin madencileri tarafından tüketilen yenilenemeyen enerjiyi dengelemek ve ağdaki Bitcoin’i karbondan arındırmaya yardımcı olmak için yaklaşık 350.000 metrik ton karbon kredisi satın almayı planlıyor.

Duyuruya göre, ortaklık Gemini’nin doğrudan hükümetle ilgili üst sınır ve ticaret piyasalarından karbon izinleri satın almasını ve bunları dolaşımdan silmesini sağlayacak. Gemini diğer piyasa oyuncularının bu karbon kredilerini CO2 yaymak için kullanmasını engellemeyi hedefliyor.

Gemini ayrıca, çevreye duyarlı programı Gemini Green kapsamında sürdürülebilirlik odaklı şirketleri ve projeleri desteklemek için Gemini Fırsat Fonu aracılığıyla 1 milyon dolar tahsis etti.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, “Yenilenemeyen madenciliğe maruz kalmamızı dengelemek ve Bitcoin’in karbondan arındırılmasına katkıda bulunmak için Climate Vault ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Haziran ayının başlarında, kripto odaklı hedge fonu One River Digital, Bitcoin özel fonundaki varlıkların %75’inden fazlasının çevresel etkiyi dengelemek için yeni karbon nötr hisse sınıfına geçeceğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu