Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GameStop Hisseleri Ani Yönetici Ayrılığıyla Düşüyor

Son dönemin en çok konuşulan şirketlerinden GameStop, üst düzey yöneticisi Jenna Owens ile yollarını ayırırken gerekçe verilmemesi dikkat çekti.
GameStop Hisseleri Ani Yönetici Ayrılığıyla Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dallas merkezli video oyunu, elektronik alet ve oyun ürünleri satıcısı GameStop hisseleri, bugün açılış öncesinde düştü. Düşüş, GameStop Baş İşletme Görevlisi (COO) Jenna Owens’ın ayrılık haberiyle yönlendirildi.

Şirket, Cuma günü yaptığı açıklamada GameStop’a katılmadan önce Amazon ve Google’da üst düzey yöneticilik yapan Jenna Owens‘ın ayrılığına gerekçe göstermedi.

Piyasalarda sansasyon yaratan şirketin üst düzey yöneticisinin firmaya katıldıktan yalnızca yedi ay sonra ayrılması dikkat çekti.
Gamestop Hisse Yükseliş
KAYNAK: Marketwatch

Bu, şirketin Haziran ayında yeni CEO olarak Matt Furlong‘u işe almasından bu yana GameStop’taki ilk büyük yönetici ayrılığı oldu.

Şirket, düzenleyicilere yaptığı bildirimde kendisinin ve Owens’ın bir ayrılık anlaşmasına vardıklarını aktardı. Ayrıca Owens’ın kıdem tazminatı paketine hak kazanacağı ve görevlerinin diğer üst düzey GameStop yöneticileri tarafından üstlenileceği bilgisini verdi.

Hisseler açılış öncesinde satıcılı seyretse de tüm göstergelerde güçlü kazançta kaldı. 5 günde yüzde 5,5 değerlenen GameStop hisseleri, bir ayda yüzde 7, üç ayda yüzde 16,4 artış kaydetti. Yıl başından bu yana yüzde 874’lük yükseliş yaşayan GME kodlu hisse senetleri, bir yılda yüzde 1,607.07 yükseliş yaşadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu