Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Fransız Göstergesi, Danone Hisselerindeki Güçlü Artışla 1 Yılın Zirvesini Gördü

Fransız göstergesi CAC 40 endeksi, 1 yılın en yükseğini kaydederken artış Danone hisselerindeki güçlü yükselişle desteklendi.
Fransız Göstergesi, Danone Hisselerindeki Güçlü Artışla 1 Yılın Zirvesini Gördü

Danone hisseleri, şirketin Emmanuel Faber’i, hissedarların artan baskısı nedeniyle başkan ve CEO olarak görevden almasının ardından güçlü yükseldi.

Geçen haftanın son işlem gününü 58,12 euro seviyesinde tamamlayan Danone hisseleri, bugün şirketten yapılan açıklamayla güçlü yükseldi. 15 Mart’ta 61 euro ile açılış yaparak yüzde 4’ün üzerinde artıya geçti.

Genel merkezi Paris’te bulunan dünya lideri gıda şirketinin kurulu, önemli yönetim değişiklikleri duyurdu. Danone Yönetim Kurulu ilk olarak, Emmanuel Faber’in Başkan ve CEO olarak istifa etmesine karar verdi.

Sonucunda derhal geçerli olmak üzere Gilles Schnepp’i Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadı.
Danone Hisse 15 Mart Güçlü Artış
Kaynak: MarketWatch

İkinci olarak kurul, yeni bir CEO arayışı sürerken, şu anda Uluslararası İcra Kurulu Başkanı olan Véronique Penchienati-Bosetta ve şu anda Kuzey Amerika İcra Kurulu Başkanı Shane Grant’i işi ortaklaşa yönetmeleri için atamaya karar verdi.

Gilles Schnepp ve Yönetim Komitesi’nin dünya lideri bir CEO’nun bulunmasını sağlamak için araştırmayı denetleyeceği aktarıldı. Danone Başkanı Gilles Schnepp, ilgili açıklamasında yönetim kurulu başkanı olarak atanmaktan onur duyduğunu dile getirdi.

“Yönetim Kurulu ve ben, Emmanuel’e liderliği ve 1997’den beri ve CEO-Başkan olarak 2014’ten beri Danone’ye yaptığı önemli katkılardan dolayı teşekkür etmek istiyoruz.” dedi. Fransız CAC 40 endeksinin yıldızı olan Danone hisseleri, gün içinde 61,50 euro seviyelerine kadar çıktı.

Böylelikle 2020’nin Temmuz’undan bu yana görülmeyen seviyeleri kaydetti. Fransız gösterge CAC 40 endeksi de önceki kapanışı 6,046.55 puanda yaptıktan sonra 15 Mart’a 6,070 puanla artıda başladı. Gün içinde 6,089.20 puana kadar yükselirken son 1 yılın zirvesini yaşadı. Önceki en yüksek seviye 16 Şubat 2020’de 6,111 puan olmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum