Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fransız CAC 40 %1 Üzeri Kazançla Avrupalı Endeksler Arasında Öne Çıktı

Avrupalı emsallerine paralel şekilde pozitif bölgede hareket eden Fransız CAC 40 Endeksi, yükselişiyle ön plana çıkıyor.
Fransız CAC 40 %1 Üzeri Kazançla Avrupalı Endeksler Arasında Öne Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

FED’in 2 günlük toplantısının sonuçları öncesinde Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande’nin iflasına yönelik endişeler hafifledi. Küresel piyasalar, azalan korkular ve artan FED odağıyla artarken Avrupalı hisseler, önceki seansın pozitif hareketini sürdürdü.

Gösterge endeksler arasında en güçlü yükselişi kaydeden ise Fransız CAC 40 oldu. Dün 6,552.73 puanla kapanış yapan CAC 40, bugüne 6,595.93 puan ile başlayıp kazançlarını genişleterek ilerledi.

Fransız CAC 40 Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

TSİ 12.05’te yüzde 1,1 artıda işlem gören endeksin gün içi hareket aralığı 6,595.93 – 6,631.34 puan oldu. 5 günde yüzde 0,70 artıya geçen gösterge endeks, aynı zamanda bugün haftanın en yükseğini kaydetti.

Yazım sırasında endekse en büyük katkıyı yapan ise ArcelorMittal hisse senetleri oldu. Yazım sırasında yüzde 5’e yakın artışla işlem gören MT kodlu hisseleri bir yılda yüzde 145 değerlendi.

Çelik imalat şirketi ArcelorMittal cephesindeki gelişmelerde, şirketin yatırım haberinin yer aldığı görüldü.

2015 yılında Bill Gates tarafından kurulan kar amacı gütmeyen grup Breakthrough Energy, temiz enerji gelişimini finanse etmek amacıyla ArcelorMittal ve General Motors da dahil olmak üzere yedi büyük şirketten 1 milyar dolardan fazla para topladığını duyurdu. ArcelorMittal’ın gruba 100 milyon dolar yatırım yapacağı açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu