Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Foundry, Bitcoin Madencilik Ekipman Satışı için Pazar Başlattı

Firma 2022’ye kadar 40 binden fazla madenciyi satışa hazır hale getiriyor.
Foundry, Bitcoin Madencilik Ekipman Satışı için Pazar Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dijital varlık madenciliği ve bahis şirketi Foundry Digital, Bitcoin madencilik makineleri alıp satmak için yeni bir pazar yeri olan FoundryX’i piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Foundry İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jeff Burkey makine üreticilerinden madencilik şirketlerine kadar sektörün önde gelen müşterileri ve ortaklarıyla, doğru alıcıları ve satıcıları doğru fiyata eşleştirecek pazar bilgisine sahip olduklarını söyledi.

Şirket, yeni pazar için 2022 yılına kadar anında teslimat için MicroBT ve Bitmain’den 40.000’den fazla en yeni nesil madencilik ekipmanını güvence altına aldı. Foundry şimdilik yalnızca üreticilerden, kendi envanterinden, bayi ağından ve mevcut müşterilerinden tedarik ettiği yeni makineleri sunacak.

FoundryX, operasyonlarını yükseltmek veya genişletmek isteyen küçük, orta ve büyük ölçekli madencileri hedefliyor. Bu hamlenin tedarik zincirindeki sıkıntılar ve Kuzey Amerikalı madencilerin Asya’dan makine temin etmekte zorlandığı için geldiği belirtiliyor.

Foundry’nin yeni platformu, alıcıları ve satıcıları madencilik makineleri için ABD merkezli güvenilir ve güvenilir bir ikincil pazar aracılığıyla birbirine bağlayarak bu sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Şirket adına konuşan bir yetkili, FoundryX aracılığıyla madencilik makineleri sipariş eden bir müşterinin ana avantajının, boyutları ve ödeme koşullarını ihtiyaçlarına göre özelleştirebilmesi olduğunu söyledi.

Foundry pazaryerini resmi olarak başlatmadan önce, bu yıl 125 milyon doların üzerinde donanım satışı gerçekleştirdi. Firmanın Kuzey Amerika merkezli Bitcoin madencilik havuzu, BTC.com tarafından toplanan ağ verilerine göre ağın toplam hash oranının yaklaşık %16’sını temsil ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%