Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk’ın Kripto Para Yatırımlarını Desteklemesi Sonrası Bitcoin Yükseldi

Elon Musk katıldığı Clubhouse yayınında yaptığı kripto para açıklamaları Bitcoin’i yükseltti.
Elon Musk’ın Kripto Para Yatırımlarını Desteklemesi Sonrası Bitcoin Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, son günlerde kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine topluyor. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, geçtiğimiz günlerde Dogecoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuş ve Reddit topluluğunun da katkısıyla beraber yüzde 800 oranında yükseliş yaşanmıştı.

Daha sonrasında ise Twitter biyografisine Bitcoin’i ekleyen milyarder iş insanı, bu paranın fiyatında da yüzde 20’ye kadar yükseliş yaşanmasını sağlamıştı. Son günlerin en çok konuşulan sosyal medya uygulamalarından biri Clubhouse olmakta. Uygulamada hesap oluşturmak için davetiyeye ihtiyaç duyuluyor.

İnsanlar platform aracılığı ile birbirleri ile sesli iletişim kurabiliyor. Geçtiğimiz gün Elon Musk, Clubhouse yayınına katıldı önemli açıklamalar yaptı. Musk, Bitcoin’in geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde olduğunu düşündüğünü söyledi. Musk’ın bu açıklaması sonrası Bitcoin yüzde 5’e yakın yükseldi.

Elon Musk Kripto Paraları Sallamaya Devam Ediyor

Elon Musk Kripto Paraları Sallamaya Devam Ediyor

SpaceX ve Tesla CEO’su son günlerde kripto paralarla ilgili yankı uyandıracak açıklamalar yapmaya devam ediyor. Daha önce Dogecoin ile alakalı paylaşımları ile ses getiren Musk, Bitcoin ile ilgili önemli söylemlerde bulundu. Clubhouse’da katıldığı bir yayında Bitcoin’i desteklediğini söyleyen Musk, bu kripto para yatırımına dair geç kaldığını ifade etti.

Konuyla ilgili konuşan Elon Musk, “Bu noktada Bitcoin‘in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde.” açıklamasında bulundu.

Dogecoin hakkında da konuşan Musk, çoğu zaman en ironik veya eğlenceli sonucun en olası sonuç olduğunu düşündüğünü belirterek, kendisi için en eğlenceli sonucun Dogecoin’in küresel yeni dünya para birimi haline gelmesi olacağını ifade etti.

Açıklama sonrası BTC 37 bin doları aştı

SpaceX CEO’sunun bu açıklaması sonrası Bitcoin’de ani çıkış gözlemlendi. Ani yükseliş sonrasında kripto paranın değerinde yeniden düşüş yaşandı. Geçtiğimiz günlerde MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter üzerinden Musk’a şirketin bilançosunu Bitcoin’e taşıması gerektiğini söylemişti.

Musk ise böyle bir şeyin mümkün olup olmadığını sormuştu. Saylor ise bu soruya ‘mümkün’ cevabını vermiş ve kendisinin 1.3 milyar dolar değerinde BTC aldığını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%