Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

El Salvador Bitcoin’e Yatırım Yapanlara Vergi Muafiyeti Getirebilir

El Salvador büyük vergi indirimleri uygulayarak yabancı yatırımcıları ülkesine çekmek istiyor.
El Salvador Bitcoin’e Yatırım Yapanlara Vergi Muafiyeti Getirebilir

El Salvador geçtiğimiz hafta Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıyan ilk ülke oldu. Gelen yeni bir habere göre hükümetinin yatırımcıları Bitcoin üzerinden sermaye kazancı vergisi ve gelir vergisi ödemekten muaf tutacağı bildiriliyor.

Cumhurbaşkanı hukuk danışmanlarından Javier Argueta, Bitcoin üzerinde önemli vergi indirimleri yoluyla yabancı yatırımı teşvik etme planlarından bahsetti. Bu kişilerin Bitcoin’de yüksek kar elde etmeleri halinde vergiden muaf olacağını belirten danışman, sermaye ve gelir artışına hiçbir vergi uygulanmayacağını söyledi.

Argueta, Salvador hükümetinin, kripto para biriminin potansiyel olarak yasadışı kullanımıyla mücadele etmek için resmi BTC cüzdanı Chivo’daki Bitcoin işlemlerini aktif olarak izleyeceğini belirtti. Danışman, kara para aklamaya karşı uluslararası kurumların tavsiyeleri uyguladıklarını söyledi.

El Salvador, Bitso borsası ve Silvergate Bank gibi küresel şirketlerle işbirliği içinde Chivo olarak bilinen resmi BTC cüzdanını piyasaya sürdü. Bu cüzdan ile kullanıcılar BTC’lerini ABD dolarına işlem ücreti ödemeden çevirebilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum