Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

El Salvador’un Bitcoin Kararının Yeterli Etkiyi Yaratmadığı Düşünülüyor

Ülkede Bitcoin'in yasal hale gelmesinden sonra bile Bitcoin piyasası hissi aşağı yönlü olmaya devam ediyor.
El Salvador’un Bitcoin Kararının Yeterli Etkiyi Yaratmadığı Düşünülüyor

Geçtiğimiz gü El Salvador hükümeti, Bitcoin’i resmi bir para birimi olarak tanıdığını duyurdu. Bu açıklama sonrası BTC’de yukarı yönlü bir hareket gerçekleşti. Kripto para birimi yükselişini 38.000 dolar seviyelerine kadar sürdürdü.

Orta Amerika ülkesi artık malları ve hizmetleri BTC olarak fiyatlandırabilecek ve hatta vergi ödemeleri için kripto para birimini kabul edecek. El Salvador Başkanı Nayib Bukele hükümetinin Bitcoin yatırımcılarına sermaye kazancı vergisi uygulamayacağını açıkladı.

CME Bitcoin türevleri
Kaynak: CFTC

Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk’ın endişe verici karbon ayak izleri nedeniyle Bitcoin ödeme desteğini sonlandırmasından haftalar sonra, El Salvador’un kripto para birimini çıkarmak için aşırı volkan enerjisi kullanacağı duyurulmuş oldu.

Singapur merkezli bir kripto yatırım fonu olan Stack Fund’ın araştırma başkanı Lennard Neo’ya göre, El Salvador’un Bitcoin’e yönelik olumlu adımı, yatırımcılardan yükseliş tepkileri üretemedi.

Analist, Bitcoin pazarındaki yukarı yönlü duyguların El Salvador haberlerinden sonra bile zayıf kaldığını belirtiyor. Neo, alım satım faaliyetinin de zayıf göründüğünü belirterek, kişi başına düşen GSYİH’sı ABD’ninkinden %7’den daha az olan ve ekonomisi geçen yıl on yılların en kötü çöküşünü yaşayan bir ülke için Bitcoin üzerinde önemli bir etki beklenmemesi gerektiğini söyledi.

BTC haftalık dominance
Kaynak: TradingView

Jarvis Labs’ta bir analist olan Ben Lilly, Bitcoin aylardır en iyi günlük mumlarını yayınlasa bile düşüşün devam etmesinin gerçek bir risk olmaya devam ettiğini ifade etti. Bitcoin’in diğer kriptolara karşı gücünü ölçen bir gösterge olan Bitcoin Hakimiyet Endeksi, %41,28’den %44,23’e yükseldi.

Yukarı yönlü hareket, kripto para biriminin El Salvador’da resmi bir varlık haline gelmesi ile, tüccarların Bitcoin pazarında fırsatlar aramak için altcoin pozisyonlarını boşalttığı ileri sürüldü. Bitcoin an itibariyle 38.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum