Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dow Jones ve S&P 500 Vadelileri Güçlü ABD Verileriyle Rekor Kırdı

ABD hisse senedi vadelileri, beklentilerin çok üzerinde gelen perakende satış ve haftalık işsizlik maaşı başvurularıyla yeni rekorlara ulaştı.
Dow Jones ve S&P 500 Vadelileri Güçlü ABD Verileriyle Rekor Kırdı

ABD vadelileri, açıklanan haftalık işsizlik maaşı ve perakende satış verileriyle yeni rekor seviyelere ulaştı. Dün Goldman Sachs, JPMorgan Chase ve Wells Fargo’un beklentileri aşan güçlü kazanç raporlarıyla zirve yapan ABD hisse senedi vadeli işlemleri, yükselişi bugüne genişletti.

Kazanç sezonu devam ederken ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvurularının Mart 2020’den bu yana en düşük seviyeye indiği açıklandı.

Aynı zamanda ülkedeki perakende satışlar Mart’ta önceki ayın yüzde 2,7 düşüşünün ardından yüzde 9,8 arttı. Çekirdek perakende satışlar da yine beklenti üzeri yüzde 8,4 artış kaydetti. Yıllık bazda perakende satışlar yüzde 27,70 arttı.

İyimserliği artıran veriler üzerine ABD vadelilerinden Dow Jones ve S&P 500 yeni rekor seviyelere ulaştı.
S&P 500 Vadelisi Rekor
Grafik: MarketWatch

E-Mini S&P 500 Futures Continuous Contract (ES00) dünkü işlemleri 4,146.25 dolara kadar ulaşarak tüm zamanların yeni rekorunu kırdı. TSİ 15.55’te yüzde 0,60 artıda 4,142.50 dolarda hareket ederken görüldü.

E-Mini Dow Continuous Contract da 33,823 dolarla yeni zirve seviyesini kaydetti. Aynı dakikalarda yüzde 0,5 civarında artıda hareket ederken görüldü.

E-Mini Nasdaq 100 Index Continuous Contract (NQ00) ise rekor kıramasa da artıda seyretti. 15.57 sıralarında yüzde 1’in üzerinde kazançla 13,942.00 dolarda gezinirken görüldü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum