Yatırım yapmaya başla!

Derlüks’ün Borsada İşlem Gören Paylarının Kodu Değiştirildi

Unvan değişikliğiyle Derlüks Yatırım Holding olarak anılmaya başlanan şirketin, borsada işlem gören paylarına ait kod da yenilendi.
Derlüks’ün Borsada İşlem Gören Paylarının Kodu Değiştirildi

Derlüks, 15 Mart itibarıyla unvanında değişikliğe giderken Derlüks Yatırım Holding Anonim Şirketi olarak anılmaya başlandı. Şimdi ise şirketin borsada işlem gören paylarının kodu değiştiriliyor. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimle yeni kod paylaşıldı.

KAP’a yapılan bildirime göre; “Borsamız Ana Pazar’da işlem görmekte olan “DERLÜKS YATIRIM HOLDİNG A.Ş.” nin mevcut “DERAS” işlem kodu 01/04/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere “DERHL” olarak değiştirilecektir.”

Şirketin hisseleri bugünkü işlemlere 7,68 liradan yükselişle başlarken, açılış dakikalarında 7,74 liraya kadar yükseldi.
Derlüks Hisseleri %0,52 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler açılışın ardından gerilemeye başlarken, TSİ 11:05 sularında %0,91 oranında yükselişle 7,73 liradan alıcı buldu. Aynı dakikalarda 7,94 liraya kadar yükselmeyi başardı. Dünkü işlemleri ise 7,66 liradan sonlandırmıştı.

Derlüks hisseleri geçen hafta yurt içinde yaşanan gelişmeler sonucunda 7,07 liraya kadar geriledikten sonra bir miktar toparlanmıştı. 8,45 liraya kadar yükseldikten sonra yeniden düşüşe geçen hisseler, bugünkü işlemlerde 7,94 liraya kadar hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi.

Hisselerin haftalık performansı %6,34 oranında aşağı yönü gösteriyor. Hisseler aylık bazda %13,13 değer kaybederken, yıllık getirisi %209,27 düzeyinde bulunuyor.

Derlüks hisselerinin yukarı yönde hareketini güçlendirmesiyle birlikte 7,72 ve 7,78 lira seviyeleri direnç noktası olarak takip edilecek. Ancak düşüş yönünde eğilimini sürdürürse 7,62 ve 7,58 lira seviyeleri izlenecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum