Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Delta Hisseleri Covid Kaynaklı Gelir Düşüklüğü Uyarısına Karşın Artıyor

Delta hisseleri, şirketin vakalara ilişkin uyarısının ardından açılışta düşse de sonra toparlandı.
Delta Hisseleri Covid Kaynaklı Gelir Düşüklüğü Uyarısına Karşın Artıyor

Atlanta merkezli Amerikan hava yolu şirketi Delta Air Lines, Covid vakaları artarken gelir uyarısında bulunanlar arasına katıldı. Açılış öncesinde düşen hisseler, ekside seyri açılışa genişletirken kısa süre içinde pozitif bölgeye geçti.

Dün 39,65 dolardan kapanış yapan DAL kodlu hisse senetleri, bugüne 39,55 dolarla başladı. 39,45’e kadar gerilese de açılıştan kısa süre sonra pozitif bölgeye toparlandı.

TSİ 16.50’de yüzde 1,50 artıda fiyatlanan hisselerin hareket aralığı 39,45 – 40,31 oldu.
Delta Air Lines %1,50 Artıda
Kaynak: MarketWatch

5 günlük getiri yüzde 1,60 kayba işaret ederken 3 ayda yüzde 13 değerlendi.

Şirket bugün COVID-19 vakalarındaki son artıştan üçüncü çeyrek gelirinin zarar göreceğine dair uyarıda bulunarak emsalleri arasında katıldı. Delta, çeyrek boyunca, talebin Temmuz ayında beklentileri aştığını söyledi.

Ancak Ağustos ayının başlarında, COVID vakalarındaki keskin artış nedeniyle toparlanma hızının durakladığını belirtti.

Dolayısıyla şimdi üçüncü çeyrek gelirinin önceki rehberliğin alt sınırında olmasını beklediğini söyledi. Delta, yakıt fiyatları için rehberlik aralığını da galon başına 1,95 ila 2,00 ABD doları aralığına düşürdü.

Kısa süre önce de daha yüksek Covid maliyetlerini karşılamak için aşılanmamış çalışanlar için sağlık sigortası primlerini artıracağını açıklamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum