Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DeFi’nin 2021 İkinci Çeyrek Büyümesinde Kurumsallar Başı Çekti

2021'in ikinci çeyreğinde merkeziyetsiz kripto pazarındaki işlemlerin çoğunu büyük para oyuncuları oluşturdu.
DeFi’nin 2021 İkinci Çeyrek Büyümesinde Kurumsallar Başı Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

Merkezi olmayan finans (DeFi), kripto pazarı segmentindeki kurumsal yatırım oranı daha önemli seviyelere ulaşmaya devam ettiği için artık yalnızca perakende aktörlerinin alanı gibi görünmüyor.

Chainalysis tarafından yapılan çalışma bu durumu ortaya koyuyor. Araştırmaya göre kurumsal yatırımcılar DeFi’nin 2021’in ikinci çeyreğinde benimsenmesinde önemli bir rol oynadı.

DeFi İkinci Çeyrekte Büyüdü

DeFi İkinci Çeyrekte Büyüdü

Büyük kurumsal işlemlerin 2021 yılının ikinci çeyreğinde DeFi işlemlerinin %60’ından fazlasını oluşturduğu ve tüm kripto para birimi işlemlerinde bu oran %50’ye yakın olarak kaydedildi.

DeFi, bankalar ve finans kurumlarının kripto piyasası segmentine fon ayırmaya başlamasıyla son zamanlarda büyük para oyuncularının daha fazla çekmeye başladı. Chainalysis tarafından hazırlanan önizleme raporu, DeFi ve daha geniş kripto pazarı yeni sonuçlar ortaya koydu.

Gelişmekte olan pazarlar, Bitcoin gibi eski kripto varlıklarını daha fazla benimsemeye devam ederken, DeFi faaliyetinin büyük ekonomilerdeki kurumsal oyuncular tarafından yönlendirildiği bildiriliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yakın zamanda ekosistemdeki en büyük merkezi olmayan borsa olan Uniswap hakkında bir soruşturma başlatmasıyla DeFi pazarındaki düzenleyici baskısı artıyor.

SEC Başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz haftalarda DeFi’yi komisyon için kripto ile ilgili yedi politika meselesinden biri olarak tanımlamıştı. Gensler ayrıca daha önce DeFi protokollerinin merkezi olmayan doğasına karşı çıkarak birçok platformun merkezileştirilmiş olduğunu ve yetkililerden lisans alınması gerektiğini belirtmişti .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu