Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dardanel Sermaye Tavanı SPK’tan Onay Alırken Hisseleri Yükseliyor

Dardanel'in kayıtlı sermaye tavanını artırma başvurusu SPK'dan onay alırken, hisseleri işlemlere yükselişle açıldı.
Dardanel Sermaye Tavanı SPK’tan Onay Alırken Hisseleri Yükseliyor

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. yönetim kurulu 19 Şubat 2021’de kayıtlı sermaye tavanı artırım kararı almıştı. Buna göre 85 milyon mevcut kayıtlı sermaye tavanı, 595 milyon liraya yükseltilmek istenmişti. Kayıtlı sermaye tavanı için son geçerlilik tarihi ise 31.12.2025 olarak belirlenmişti.

25 Şubat’ta Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yapılan başvuru sonucunda bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) onay alındığına dair bildirim yapıldı.

Dardanel, “Şirketimizin 19.02.2021 tarihli Kayıtlı Sermaye Tavanı İşlemleri Bildirimine ilişkin, esas sözleşme değişiklik tasarısı başvurumuz Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmıştır. Kamuoyumuza saygı ile duyurulur.” açıklamasında bulundu.

Dardanel hisseleri bugünkü işlemlere güçlü yükselişle başlangıç yaparken, açılışta 33,50 liraya kadar yükseldi.
Dardanel Hisseleri %0,12 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler güne %0,12 oranında artıda 32,36 liradan başlangıç yaparken, sermayenin güçlendirilmesiyle birlikte olumlu havanın sürmesi tahmin ediliyor. Hisselerin haftalık fiyat hareketi %4,41 oranında kazanca işaret ederken, aylık bazda %0,18 yükseldi. Yıllık getirisi ise %86,28 düzeyinde bulunuyor.

Dardanel’in Borsa İstanbul’da işlem gören DARDL kodlu hisseleri dünkü işlemlere 32,20 liradan başladı. Daha sonra sınırlı bir hareket alanı belirleyerek en yüksek 33 lirayı kaydetti. Günün en düşük seviyesini 31,5 lira ile gören hisseler, kapanışı 32,16 liradan yaptı.

Dardanel hisselerinin bugünkü işlemlerde yukarı yönlü seyrini sürdürmesiyle birlikte ilk direnç noktasının 32,94 lirada olduğu görülüyor. Eğer aşağı yöne hareket ederse 31,44 lira seviyesi takip edilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum