Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CureVac Hisseleri Yalnızca %48 Etkili Olan Covid Aşısıyla Çakıldı

CureVac, Covid-19 aşısının yalnızca yüzde 48 etkili olduğunu açıklarken haber piyasalarda hayal kırıklığı yarattı.
CureVac Hisseleri Yalnızca %48 Etkili Olan Covid Aşısıyla Çakıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Alman ilaç üreticisi, yapılan son bir çalışmanın şirketin Covid-19 aşısının yüzde 50’den az etkili olduğunu gösterdiğini açıkladı. Bu, iki hafta önceki ilk yüzde 47 etki değerlendirmesinden çok az değişiklik gösterirken hisseler sert düştü.

Dün geç saatlerde yapılan açıklamaya göre tüm yaş gruplarında ve 15 varyantta herhangi bir şiddette COVID-19’a karşı yüzde 48 aşı etkinliği bildirildi.

Haziran ortasında duyurulan ön değerlendirme sonucunda da aşının Covid-19’a karşı yüzde 47’lik etkili olduğu söylenmişti.
CureVac Hisse Sert Düştü
Kaynak: MarketWatch

Alman aşısındaki hayal kırıklığı o dönemde de hisselerde düşüş yaratmış ve rakip firmalar BioNTech ve Novavax hisselerinde yükseliş kaydedilmişti. Bugün de haber benzer şekilde yatırımcılar tarafından negatif karşılandı.

Dün 73,48 dolardan kapanış yapan CVAC kodlu hisse senetleri, açılış öncesinde başlattığı düşüşü gong sesindne sonra da devam ettirdi. 1 Temmuz seansına 62,15 dolarla başlayan hisseler, 62,02’ye kadar gerilerken en yüksek 67,78 dolara ulaşabildi.

TSİ 16.45 sıralarında yüzde 8,5 kayıpla işlem gören hisseler, Haziran ortasındaki aşı etkinliği haberinden bu yana olan zayıf seyrini devam ettirdi. 1 ayda yüzde 40 değer kaybeden CureVac, 3 ayda ise yüzde 25 civarında eksiye düştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu