Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase Hisseleri Bitcoin’in %40 Düşüşüne Rağmen Güçlü Durdu

Piyasa düşüşünün ortasında Coinbase hisseleri daha az değer kaybetti. Detaylar haberde…
Coinbase Hisseleri Bitcoin’in %40 Düşüşüne Rağmen Güçlü Durdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, son iki ayda hızlı bir düşüş yaşadı ve bu durum dijital varlıklar ile ilgili hisse senetleri için kayıpların artmasına neden oldu. ABD’li kripto para borsası Coinbase’in (COIN) hisseleri, Bitcoin’den daha az kaybederek yatırımcılar için koruma sağladı.

Bitcoin, Federal Rezerv’in (Fed) şahin politikasının tetiklediği daha az riskli varlıklara yönelik geniş tabanlı bir hareket nedeniyle 10 Kasım’da 69.000 dolara yakın rekor seviyelere ulaşmasından bu yana değerinin %39’undan fazlasını kaybetti.

Aynı zaman dilimi içerisinde Coinbase hisselerinde %36’lık bir düşüş meydana geldi. ABD’de işlem gören madencilik şirketleri Marathon Digital Holdings (MARA), Riot Blockchain (RIOT) ve Bit Digital (BTBT) hisseleri 10 Kasım’dan bu yana %50’den fazla düştü.

Kripto para hisse düşüşleri
Kaynak: CoinDesk

Kripto hisse senetlerinin değerindeki düşüş, kurumların daha hızlı Fed faiz artırımları beklentisiyle sektöre olan ilgisini kaybetmesini yansıtıyor. Bu borsa hisse senetlerinin Bitcoin’den daha güvenli bir yatırım aracı olduğunu düşündürüyor.

Yatırımcı topluluğu artık COIN’e büyüme hissesi yerine değer hissesi olarak bakmaya başlıyor. Değer hisse senetleri, değerlerinin altında işlem gördüğü düşünülen şirketler olarak tanımlanıyor.

Büyüme hisse senetleri, belirli bir dönemde genel piyasadan daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip olan ve faiz oranlarındaki artışlara karşı savunmasız bir yapıya sahip olmakta.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%