Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Celsius Network, Kuzey Amerika’daki Madencilik Operasyonlarına 300 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Firma yıl boyunca yaptığı yatırımların miktarını 500 milyon dolara çıkardı.
Celsius Network, Kuzey Amerika’daki Madencilik Operasyonlarına 300 Milyon Dolar Yatırım Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Celsius Network, Bitcoin madencilik yatırımını ikiye katlayarak 300 milyon dolar daha ekledi. Böylece 2021 yılı boyunca yapılan yatırımları oranı 500 milyon dolara çıktı.

Şirketin CEO’su Alex Mashinsky yatırımın Kuzey Amerika’daki tescilli Bitcoin madenciliği hash oranını ve güç kapasitesini genişletmek için yapıldığını söyledi. Mashinsky, önümüzdeki aylarda kapasitelerini artıracaklarını ve hash oranında rekor kıracaklarını ifade etti.

300 milyon dolarlık yatırım, Celsius’un bu yılın başlarında Bitcoin madencilik ekipmanlarına ve bazı firmaların öz sermayesine yaptığı 200 milyon dolarlık yatırımı takip ediyor. Bu firmalar arasında yer alan Core Scientific, halka açılma hedefiyle bir birleşme anlaşması yapıyor.

Bir diğer firma Rhodium ise ABD’de halka arz için başvuruda bulundu. Yatırım, merkezi borç verme ve getiri kazanma platformunu Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olma yolunda ilerliyor.

Mashinsky, Celsius’un şu anda Bitmain’in en yeni nesil AntMiner S19 serisi olan yaklaşık 22.000 Bitcoin ASIC madencisinden oluşan operasyonel bir madencilik filosuna sahip olduğunu söyledi.

Firma bu ayın başlarında Bitmain’in Dubai’deki konferansı sırasında, saniyede 140 terahash (TH/s) işlem gücüne sahip en yeni AntMiner S19XP modeli için siparişleri olduğunu duyurmuştu.

Celsius’un artan yatırımı, Çin’in madencilik sektöründeki baskısının yarattığı fırsattan yararlanmayı amaçlayan Kuzey Amerika’daki madencilik altyapısının bir parçası olarak gerçekleşiyor.

Celsius’u benzersiz kılan şey, madenciliğini yaptığı Bitcoin’i mevcut borç verme işinin bir parçası olarak kullanacak olmasıdır. Şirket, faiz kazanmak için kurumlara Bitcoin ödünç veriyor ve müşterilerine BTC cinsinden faiz ödüyor. Şirketin varlıkları Kasım itibarıyla 28,6 milyar dolara ulaştı.

Celsius, 2020 yılında madencilik sektörüne girdi. Firma, Core Scientific ve Argo Blockchain gibi madencilik firmalarına tesis genişletme planları için kredi ve ekipman kiralaması sundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%