Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Carrefoursa Kâr Dağıtımı Yapılamayacağını Söylerken Hisseleri Güçlü Kapandı

Temettü ödemesi gerçekleştiremeyeceğini açıklayan şirketler arasında giren Carrefoursa'nın hisseleri %1'i aşan değer kazancıyla işlem gördü.
Carrefoursa Kâr Dağıtımı Yapılamayacağını Söylerken Hisseleri Güçlü Kapandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş (Carrefoursa) şirketin zararı nedeniyle 2020 dönemi için kâr payı dağıtılamayacağını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirim ile Genel Kurul’da yapılan görüşmenin sonucunu paylaşmış oldu.

Carrefoursa’nın Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) göre net dönem zararı 304.172.725 lira olarak açıklanırken, yasal kayıtlara göre 187.515.801 lira zarar kaydedildi. Şirket, “Şirketimizin 18.03.2021 tarihli 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda; Şirket’in 2020 hesap döneminde oluşan zararın geçmiş yıllar zararı hesabına aktarılmasına oy çokluğu ile karar verildi. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerini kullandı.

Şirketin CRFSA kodlu hisseleri yapılan açıklamaya rağmen güçlü seyrini korurken, TSİ 17.40 sularında %2,24 oranında yükselişle 61,60 lirada seyretti.
Carrefoursa Hisseleri %2,24 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 60,75 liradan kapattıktan sonra bugüne 60,25 liradan düşüşle başladı. Açılışta günün en düşük seviyesini kaydeden hisseler, daha sonra toparlanarak TSİ 16.20 sularında 63 liraya kadar yükseldi. Bu seviyeden bir miktar satışla karşılaşan hisseler, 61 liranın üstündeki seyrini korudu.

Hisseler güçlü yükselişle kapanış yapmaya hazırlanırken, haftalık bazda %2,75 değer kaybetti. Aylık kaybı ise %12’ye yaklaşırken, yıllık bazda %57,61 oranında değer kazandı.

Carrefoursa hisselerinin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 63,16 lira seviyesi ilk direnç noktası olarak görev yapacak. Eğer bu seviye aşılırsa 64,58 lira takip edilmeye başlanacak. Ancak hisselerin düşüşe geçmesiyle 60,16 liranın takip edileceği görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu