Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Büyük Bitcoin İşlemlerinin Hakimiyeti %70’e Yükseldi

BTC transfelreri son 11 ayda %30'dan %70'e yükseldi.
Büyük Bitcoin İşlemlerinin Hakimiyeti %70’e Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in geçtiğimiz dönem itibariyle artan yükseliş trendi, balinaların faaliyetlerinin de yoğunlaşmasına neden oluyor. Bitcoin balina hesapları, büyük işlemlerle BTC ağ etkinliğine hükmediyor.

Glassnode’dan gelen son veriler, 1 milyon dolar veya daha fazla değere sahip Bitcoin işlemlerinin Eylül 2020’den bu yana hızla arttığını gösteriyor. Büyük miktardaki BTC transferleri geçen yılın Eylül ayından itibaren %30’dan %70’e kadar çıktı.

Büyük BTC transferleri
Kaynak: Glassnode

Balina hesapları, kurumsal kabuldeki bir sıçrama nedeniyle 2021’in başından bu yana BTC birikimini hızlandırdı. Santiment, 100 ila 10.000 BTC arasında tutan Bitcoin milyoner hesaplarına geçen hafta yaklaşık 100.000 jeton eklediğini belirtti.

BTC Temmuz sonunda piyasa 29 bin doların en düşük seviyelerine inerken, 1 milyon ila 10 milyon dolarlık işlem grubu belirgin bir şekilde yükseldi ve hakimiyeti %20 artırdı. Diğer yandan veriler balina hesapların dijital varlıklarını borsalardan soğuk cüzdanlara taşıdığını gösteriyor.

Borsalardaki BTC oranı, Haziran 2019’dan bu yana en düşük noktasına düştü. 26 ayın en düşük seviyesi, Bitcoin sahipleri için bir güven işareti olarak görülüyor.

Bitcoin son günlerde yükselişini hızlandırdı ve an itibariyle 45.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto varlığın piyasa değeri ise son yükseliş dalgası ile 860 milyar doların üzerine çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%