Yatırım yapmaya başla!

Bristol-Myers Squibb ve Celgene Gelişmeleri Başlığında 15 Milyar $’lık Hedef!

Ciddi hastalıklara ilaç üreten şirket gelişmeleri ve sonucunda hisse senedi yansımalarına ayrıntılı bakış;
Bristol-Myers Squibb ve Celgene Gelişmeleri Başlığında 15 Milyar $’lık Hedef!

Ciddi hastalıklara ilaç üreten firmalardan Bristol-Myers Squibb Co. (BMY) %0.87, Celgene Corp.’un (CELG) %3.98 ‘ini nakit ve hisse senedi işlemleri ile yaklaşık 74 milyar dolara satın alacak ve kanser, enflamatuar, immünolojik ve kardiyovasküler hastalıklar için iki ana tedavi sağlayıcı bir araya gelecek.

Anlaşmaya göre, Celgene hissedarları Perşembe günü bildirilen şirket Celgene’nin her bir hissesi için bir Bristol-Myers Squibb hissesi ve 50 $ nakit alacak. Celgene hissedarları ayrıca, Celgene’nin her bir hissesi için bir adet ticari Koşullu Değer Hakkı alacaktır.

Nakit ve hisse senedi anlaşması, Celgene’in Çarşamba günkü kapanış fiyatı üzerinden (%54 primi) temsil ediliyor. Nakit kısmı eldeki nakit ve borç finansmanı kombinasyonu ile finanse edileceği açıklanıyor. Anlaşmanın üçüncü çeyrekte sona ermesi bekleniyor.

Anlaşmadan Sonra Çalışan Rolleri Korunacak

Anlaşma ile Şirket Çalışanlarında Değişikliğe GidilmeyecekAnlaşma tamamlandığında, Bristol-Myers hissedarları birleşik şirketin yaklaşık %69’una sahipken Celgene hissedarları yaklaşık %31’ine sahip olacak. Bristol-Myers’ın Genel Müdürü ve Başkanı Dr. Giovanni Caforio, birleşik şirketin rollerinde hizmet vermeye devam edecek. Celgene’in yönetim kurulundan iki üye Bristol-Myers’ın yönetim kuruluna eklenecek.

New York merkezli Bristol-Myers, ciddi hastalıkları olan hastalara yardım eden ilaçlar geliştiriyor. Zirve, N.J. merkezli Celgene, kanser ve enflamatuar hastalıkların tedavisi için tedavilerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Şirketin ürünleri arasında kanser tedavisi ilaçları, otoimmün inflamasyon tedavisi ilaçları kardiyovasküler ilaçlar da dahil. Birleşik şirketin yıllık satışlarında 1 milyar dolardan fazla gelir gözlenmiştir. Dokuz ürüne sahip olması ve 15 milyar dolardan fazla gelir potansiyelini temsil eden projenin gerçekleşmesi beklenen altı aylık kısa vadeli ürün lansmanını içeren bir gündem dikkat çekiyor.

Gelişmenin Hisse Yansıması Uzun Vadede Olumlu Öngörülüyor

Gelişmenin Hisse Senetlerine Olumlu Yansıması BekleniyorKombinasyondan Bristol-Myers Squibb’in hisse başına kazançlarının, anlaşma kapandıktan sonraki ilk tam yılda bağımsız olarak %40 oranında artırması bekleniyor.

Bristol-Myers Squibb 2022’ye kadar yaklaşık 2.5 milyar dolar tasarruf etmeyi bekliyor. Bristol-Myers Squibb de, hisse geri alım programını yaklaşık 5 milyar dolara kadar hızlandırmayı bekliyor.

Ayrıca Bristol-Myers Perşembe günü, 2019 için hisse başına kazançlarının 3,75 ila 3,85 dolar arasında olacağını ve hisse başına düzeltilmiş kazancın 4,10 ila 4,20 dolar arasında olacağını tahmin ettiğini duyurdu. (Kılavuzda Celgene satın alımını veya olası tüm satın alma ve elden çıkarma işlemlerinin hariç tutulduğu ifade ediliyor.)

Şirket 24 Ocak’ta dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladığında Bristol-Myers tam rehberlik edecektir. Bristol-Myers’in hisseleri Perşembe Pazar öncesi ticarette %11’den fazla düşüş göstermişti, Celgene ise %32’den fazla yükseldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum