Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Brezilya’da 28 Milyon Dolar Değerinde Kripto Paraya El Kondu

Federal polis bir şirketin 591 Bitcoin’ine el koydu.
Brezilya’da 28 Milyon Dolar Değerinde Kripto Paraya El Kondu
Son Güncelleme: 
Yorum

Brezilya Federal Polisi , dolandırıcılık yaptığı iddia edilen bir şirketle ilgili 591 Bitcoine el koydu. Alınan BTC’lerin değeri bugün itibariyle 28 milyon dolar seviyesinde. Polis, merkezi Rio de Janeiro’nun Göller Bölgesi’nde bulunan şirketin kripto para piyasasındaki spekülasyonlarla bağlantılı olduğu iddia edilen faaliyetler yürüttüğünü açıkladı.

Federal Polis 15 arama ve el koyma emri çıkardı ve “Kryptos Operasyonu” planının bir parçası olarak beş kişiyi tutukladı. Tutuklanan kişilerden birinin Brezilya, Cabo Frio’da bir Bitcoin danışmanlık şirketinin sahibi olduğu belirtildi.

Bitcoin’lere ek olarak yaklaşık 2,6 milyon dolar daha ele geçirdi. Buna ek olarak polis 21 lüks araç, yüksek değerli saatler, mücevherler, cep telefonları ve belgeler de dahil olmak üzere başka eşyalara da el koydu.

Duyuruya göre ilgili şirketler son altı yılda milyarlarca real değerinde işlem kaydetti ve bunların yaklaşık yarısı geçen yıl gerçekleşti. Yürürlükte olan yasalara göre kayıtsız menkul kıymet ihraç etmek, suç örgütü kurmak ve diğerlerinin yanı sıra kara para aklamak gibi suçlardan hüküm giyen kişiler 26 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%