Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yatırım Devi Blackstone Hisseleri 1Ç21 Kazancıyla Açılış Öncesi Yükseliyor

İlk çeyrek kaznaç raporunda Wall Street beklentilerini aşan Blackstone hisseleri açılış öncesinde yükseliyor. Dünkü rekorun ardından yeni seviyenin gelip gelmeyeceği gündemde.
Yatırım Devi Blackstone Hisseleri 1Ç21 Kazancıyla Açılış Öncesi Yükseliyor

New York merkezli yatırım şirketi Blackstone, 2021’in ilk çeyreğine ilişkin kazanç raporunu açıkladı. Piyasaları yönlendiren 1ç21 raporları tüm hızıyla devam ederken Blackstone da beklenti üstü rakam açıklayan şirketler arasına katıldı.

Buna göre hisse başına kazanç 0,96 dolarla 0,75 dolarlık tahminleri geride bıraktı. 2020’nin dördüncü çeyreğinde hisse başına kazanç 1,13 dolarken 2020’nin aynı çeyreğinde 0,46 dolardı.

Yatırım devi ilk çeyrek kazançlarını geride bırakmasını özel sermaye ve gayrimenkulde güçlü kazançlara atfetti.

2020’nin ilk çeyreğinde zarar bildiren şirket, ilk çeyrekte 1,75 milyar dolar net kazanç elde etti.
Blackstone Hisse Açılış Öncesi Artıda
Kaynak: MarketWatch

Söz konusu dönemde 5,3 milyar dolarlık gelir rapor ederken düzeltilmiş geliri 2,03 milyar dolarla beklentileri aştı.

Yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 24 artan BX kodlu hisseler, açılış öncesinde yükseldi. TSİ 14.30 sıralarında 83 dolara kadar ulaşan hisseler, aynı dakikalarda yüzde 2’nin üzerinde primle işlem gördü.

Hisseler dünkü işlemlerde 80,52 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Açılış sonrasında yeni rekor seviyenin kırılması beklenirken Başkan ve CEO Stephen A. Schwarzman kazanç raporunda şu ifadeleri kullandı: “Çeyreği, bir önceki yıla göre yüzde 21 artışla 649 milyar dolarlık yönetim altındaki rekor varlıklarla kapattık.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum