Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitmain Eski CEO’su Düzenlemelerin Kripto Paralar için Yararlı Olacağını Savundu

Jihan Wu, Singapur'u kriptonun merkezi olabileceğini belirtiyor.
Bitmain Eski CEO’su Düzenlemelerin Kripto Paralar için Yararlı Olacağını Savundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Sektörün önde gelen madencilik devi Bitmain’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Jihan Wu, endüstriye yönelik düzenlemeleri değerlendirdi. Wu yapılan düzenlemelerin piyasanın geleceği için olumlu olacağı görüşünde.

Bitmain kurucusu, sektörün şimdiden trilyon dolarlık bir piyasa değeri endüstrisi haline geldiğini ve ABD vatandaşlarının %10’undan fazlasının yeni varlık sınıfına dahil olduğunu kaydetti. Bu koşullarda, daha güçlü düzenleyici katılımın zaman içinde kripto için net bir kazanç olacağını savundu.

Düzenleyici Baskısı Artıyor

Düzenleyici Baskısı Artıyor

Düzenleyici baskının eskisinden daha güçlü olduğunu belirten Wu, bunun sektördeki birçok kötü aktörü dışarı çıkaracağını ve sektörün itibarının yükseleceğini ifade etti. Wu, uzun vadede ise bunun sektör için iyi bir şey olabileceğini düşündüğünü söyledi.

Son dönemde başta Çin olmak üzere pek çok ülke kripto para piyasasına yönelik kısıtlayıcı adımlar atıyor. Son olarak kripto odaklı Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long, ABD’de kripto üzerindeki düzenleyici baskının başladığını söyledi.

Wu, kripto sektöründeki düzenleyicilerin, hükümetler ve şirketler arasında daha fazla katılımın hem gerekli olduğunu hem de sonuçlarında olumlu olmasının muhtemel olduğunu öne sürdü.

Burada Singapur’u örnek gösteren Wu, kripto endüstrisi aktörlerinin yerel vatandaşlara zarar vermediği sürece, yetkililerin onları rahat bırakacağını ve onlara karşı herhangi bir yasal önlem almaktan kaçınacağını söyledi

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%