Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Likit Olmayan Arz Yükseliyor: Boğa Sinyali Olabilir

Yakın tarihli veriler, Bitcoin ağındaki likit olmayan arzın arttığını gösteriyor. Bu fiyatın yükseleceğine işaret ediyor olabilir. Detaylar haberde...
Bitcoin’de Likit Olmayan Arz Yükseliyor: Boğa Sinyali Olabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in yönüni tayin etmede zincir verileri her zaman önemli sinyaller vermektedir. Bu sinyallerden en önemlilerinden birisi ise likit olmayan arz verisi olmaktadır. Glassnode tarafından aktarılan son verilere göre, likit olmayan Bitcoin arzında 3.2 kata yakın artış kaydedildi.

Bu hafta FED toplantısı var ve faiz artırımı yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bitcoin ise bu nedenle 39.000 doların altında baskılanmaya devam ediyor. Glassnode’un son tweetine göre, bu hafta Bitcoin Iliquid Supply Shock Ratio büyük bir artış gördü ve paylaşılan grafikte yaklaşık 2’ye ulaştı.

BTC likit olmayan arz
Kaynak: Glassnode

Bitcoin’in likit olmayan arzı, yatırımcıların varlıklarını çok az veya hiç harcamadığını ve soğuk cüzdanlarda ne kadar BTC’nin depolandığını gösteriyor. Bu nedenle, cüzdan sahiplerinin soğuk cüzdanlarında sıkıca tuttukları BTC miktarı, önde gelen kriptonun likit arzını aştı.

Diğer yandan kurumsalların Bitcoin almaya devam ettiği görülüyor. IntoTheBlock, Bitcoin işlemlerinin yüzde 99’undan fazlasının en az 100.000 dolar ve üzerinde değere sahip olduğunu bildirdi.

Büyük BTC işlemleri
Kaynak: IntoTheBlock

2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana finans kurumları Bitcoin’e daha fazla ilgi göstermeye başladı. Bu da kripto para piyasasında bir değişimin kapısını araladı. Kripto para birimi Kasım ayında 69.000 dolara çıkmış ve tarihi zirvesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%