Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin %50’den Fazla Düşmesine Rağmen Kurumsallar Alım Yapmıyor

Grayscale’in kilit açma etkinliği öncesi kurumsallar Bitcoin’e mesafeli yaklaşıyor.
Bitcoin %50’den Fazla Düşmesine Rağmen Kurumsallar Alım Yapmıyor

Bitcoin geçtiğimiz Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Buradan yönünü aşağı çeviren kripto para birimi, geçen zaman içerisinde %50’den fazla değer kaybetti ve 30.000 dolara kadar geriledi.

BTC an itibariyle 34.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Veriler kurumsal alıcıların Bitcoin’e olan ilgisinin düşük olduğunu gösteriyor. Diğer yandan Grayscale’in yakında kilitli Bitcoin varlıklarını açması bekleniyor. Buna rağmen kurumsalların ilgisinin düşük olduğu belirtiliyor.

Coinbase BTC varlıkları
Kaynak: Glassnode

Araştırmacı Jan Wuestenfeld, zincir üstü analitik hizmeti Glassnode tarafından izlenen veriler hakkında, “Bunun eskidiğini biliyorum, ancak Coinbase Bitcoin döviz bakiyeleri hala yatay gitmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Coinbase’in Bitcoin varlıkları, 2021 boyunca art arda düşüşler gördü. Eğilim, para çekme işlemlerinin bariz bir şekilde durduğu Mayıs ayının ortasındaki fiyat kapitülasyon olayına kadar tutarlı bir görünüme sahipti. O zamandan beri Coinbase, Bitcoin rezervlerinde sadece küçük düşüşler gördü.

BTC kar zarar grafiği
Kaynak: Glassnode

Ay ortasında, büyük bir kilit açma olayı, yatırımcı tabanının büyük bir dilimine fonlarını satma şansı verecek. Yatırımcılar bunu seçerse, satış baskısı olabilir ve Bitcoin fiyatının düşüş potansiyeli artabilir. Bu nedenle kurumsalların satın alma ilgisinin az olabileceği söyleniyor.

Glassnode verileri ayrıca uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını tuttuğunu ve satışların panik yapan küçük yatırımcılar tarafından gerçekleştiğini gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum