Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yükselişinde 58 Bin Dolar Seviyesi Kritik Direnç Noktası

Bitcoin geçtiğimiz gün yaşadığı düşüş sonrası kayıplarını telafi etmeye çalışıyor. Son veriler haberde...
Bitcoin Yükselişinde 58 Bin Dolar Seviyesi Kritik Direnç Noktası
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para 58.300 dolar seviyesinde tutunamadı ve 53.100 dolara doğru sert bir düşüş yaşadı. Bu noktadan alıcılar ile karşılaşan BTC, yeniden yükselişe geçti ve 56.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistler BTC için 58.000 dolar direncinin büyük öneme sahip olduğunu belirtiyor. Bu direncin temizlenmesi halinde bir sonraki hedef 60.000 dolar olacaktır. Saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI) henüz fazla satın alınmadı. Bu da bir sonraki dirence göre yaklaşık %2-3 artış olduğunu gösteriyor.

BTC destek direnç tablosu
Kaynak: TradingView

RSI’daki daha düşük seviyelerdeki model, yavaşlayan ivmeyi ve rallilerde sürekli kar elde etmeyi önerdiğinden, Bitcoin dar bir aralıkta seyrediyor. Günlük grafikte, 100 günlük hareketli ortalama yaklaşık destek, 25 Nisan ve 4 Mayıs tarihlerinde 53.000 dolar civarında fiyat iyileşmelerinden önce geldi. Bu da BTC konsolide edildikçe satış baskısının sınırlı kaldığını gösteriyor.

CoinMarketCap verileri Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %45’e kadar düştüğünü gösteriyor. Piyasanın toplam hacmi 2.3 trilyon dolara ulaştı. Bu hacmin 1 trilyon dolardan fazlasını Bitcoin oluşturuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu