Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Yeniden Yükselirken Ethereum 3 Bin Dolar Barajını Geçti

Bitcoin yeniden 58 bin dolar seviyesine ulaştı.
Bitcoin Yeniden Yükselirken Ethereum 3 Bin Dolar Barajını Geçti

Kripto para piyasası geçtiğimiz haftalarda yaşadığı durgun seyirden sonra yeniden yükselişe geçti. Bitcoin son günlerdeki yükselişini sürdürüyor ve 58.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Günlük grafikte yükselen kripto para, Ethereum ve altcoinlerin de yönünü yukarı çevirmesini sağladı.

BTC istikrarlı artışı ile 56.500 dolar direnç bölgesini temizlemiş görünüyor. Fiyat bu seviyenin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Analistler 58.500 dolar direncinin kırılması halinde BTC’nin yeni bir ralli başlatabileceğine dikkat çekiyor.

BTC 58 bin dolara ulaştı
Kaynak: TradingView

Günlük grafikte 58.200 dolar ile en yüksek seviyeyi gören kripto para, kazançlarını konsolide ediyor. Yükselişin sürmesi halinde boğalar için ilk hedef 60.000 dolar seviyesi olacaktır. Bir sonraki kilit direnç ise 62.000 dolar olarak görünüyor. Trend çizgisinin altındaki aşağı yönlü bir kırılma, 56.000 dolarlık destek ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın test edilmesini gerektirebilir.

Bitcoin’deki yükselişin yanı sıra Ethereum rallisini sürdürmeye devam ediyor. Kripto para 3.100 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti. Veriler Ethereum’un 1.150 dolara doğru yükselebileceğini gösteriyor. Bu seviyelerin üzerinde ETH, rallisini hızlandırabilir.

Ethereum 3 bin doları geçti
Kaynak: TradingView

Olumsuz yönde bir düzeltme olması halinde 3.030 dolar sayesinde ilk destek noktası karşımıza çıkıyor. Kripto para 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde yükselişini sürdürüyor. 3.000 dolar desteğinin kırılması halinde 2.925 ve 2.900 dolar destekleri test edilebilir.

Analistler 3.000 doların üzerinde tutunma sağlanması halinde yükselişin devam edeceğini tahmin ediyor. İlk büyük direnç 3.085 dolara yakın ve bu seviyenin üzerinde açık bir yukarı kırılma ve 3.100 doların üzerinde bir hareket için kapıları açabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum