Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Düşüşe Rağmen Yatırımcı Güveni ile Boğanın Devam Etmesi Bekleniyor

BTC son 24 saatte ayın en sert düşüşünü kaydetti. Analistler ise yükseliş beklentisini koruyor.
Bitcoin’deki Düşüşe Rağmen Yatırımcı Güveni ile Boğanın Devam Etmesi Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son 24 saat içinde bir aydır en büyük düşüşünü görmesine rağmen, Bitcoin‘de boğa koşusunun devam etmesi muhtemel görünüyor. Veriler kripto para biriminin mevcut sahipleri ve potansiyel alıcılar için hala çekici bir yatırım aracı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in “rezerv riski” metriği, herhangi bir zaman noktasında uzun vadeli sahiplerinin fiyata göre güvenine dayalı yatırımın risk-ödül oranını ölçer ve bu veri şu anda 0,008 olarak görülüyor. Blockchain analitik firması Glassnode’a göre bu veri, Aralık 2017, Aralık 2013 ve Haziran 2011’deki boğa piyasası çılgınlıklarında görülen 0,02’nin üzerindeki yükseklerin çok altında.

BTC’ye Güven Eksilmedi

BTC’ye Güven Eksilmedi
Kaynak: Glassnode

Bitcoin geçtiğimiz günden bu yana 58.000 dolar seviyelerinden 53.000 dolara doğru sert bir düşüş kaydetti. Düzeltme yaşayan kripto paraya olan yatırımcı güveni ise son verilere göre devam ediyor. Düşük mevcut seviye, kripto para biriminin fiyatına göre güvenin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Vailshire Sermaye Yönetimi kurucusu ve CEO’su Jeff Rose, “Geçtiğimiz boğa pazarlara kıyasla satış uzun vadeli sahipleri için teşvik hala nispeten düşüktür. Bu metrik, mevcut boğa piyasasının fiyat artışları açısından hala uzun bir yolu olduğunu gösteriyor.” değerlendirmesini yaptı.

Bitcoin’in en son boğa piyasası, rezerv riskinin 0,002’nin altındaki satın alma bölgesine düşmesinden bir yıl önce başladı. O zamandan beri, kripto para birimi rallisi ile 11 kat değer kazandı. Gösterge 0.02’nin üzerindeki kırmızı bölgeye ulaştığında, risk-ödül oranı istenen seviyenin altına inecektir.

Yatırım yöneticisi Timothy Peterson ise balina birikimlerindeki son düşüşe dikkat çekerek, “Bu tür hareketler sıklıkla olur ama genellikle ayı piyasalarıyla ilişkilendirilmezler” dedi. Peterson, Bitcoin fiyatının ayı piyasasında 25.000 dolara kadar düşebileceğini ileri sürüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%