Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yatırım Ürünlerine Geçen Hafta 269 Milyon Dolar Giriş Oldu

Bitcoine kurumsal ilgi artmaya devam ederken, geçen hafta 269 milyon dolar değerinde giriş olduğu bilgisi alındı. İşte detaylar;
Bitcoin Yatırım Ürünlerine Geçen Hafta 269 Milyon Dolar Giriş Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para varlık yönetimi firmaları, son birkaç hafta içinde Bitcoin yatırım ürünlerinde büyük alımlar gerçekleştirdi. Bitcoin ürünleri, Ekim ayının son haftasında 269 milyon dolar değerinde kurumsal giriş çekti.

Genel olarak, dijital varlık yatırım ürünleri, söz konusu dönemde 288 milyon dolar değerinde giriş gördü. En son yükseliş koşusu sırasında yatırımcılar, özellikle Bitcoin olmak üzere kripto ile ilgili yatırım ürünlerine milyarlarca dolar aktarmayı sürdürdü.

CoinShares’in son dijital varlık fonu akışları raporu, Bitcoin’in büyük kurumsal yatırımlar için tercih edilen seçenek olmaya devam ettiğini gösteriyor. 2021’in ilk 10 ayında BTC yatırım ürünlerine 6,3 milyar dolar değerinde giriş gerçekleşti.

Haftalık kurumsal kripto girişleri
Kaynak: CoinShares

Ethereum, geçen hafta toplam 17 milyon dolar girişle 3 haftalık kuru büyüsünü kırdı ve yılbaşından bugüne toplam 1 milyar dolar yatırım çekti. Piyasa değeri açısından Bitcoin, küresel kripto ekosisteminde baskın bir güçtür. BTC’nin hakimiyeti, 2021 boyunca haftalık kripto para girişlerinde de belirginliğini korudu.

Grayscale’in yönetim altındaki küresel kripto varlıklarının (AUM) toplam değeri geçen hafta 78.7 milyar doları aştı. Bitcoin, genel dijital AUM’un yaklaşık %70’ini oluşturuyor.

Bitcoin haricine, Solana, Cardano ve Polkadot gibi diğer dijital varlıklar geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcılar arasında popülerlik kazandı. Solana, Cardano ve Polkadot’da, sırasıyla 15 milyon dolar, 5 milyon dolar ve 6,2 milyon dolarlık girişler gördü.

Çok varlıklı yatırım ürünlerinde, şu anda 3 haftalık bir çıkış döneminde toplam 23 milyon ABD doları rekor bir çıkış görüldü. CoinShares, yatırımcıların şu anda tek satırlı riski tercih ettiğine ve altcoin riskleri konusunda daha seçici olduklarını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%