Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşüşü Yatırım Ürünlerindeki Çıkış Oranını Artırıyor

BTC yatırım ürünlerindeki çıkışlar haftalık bazda 140 milyon doları geçti.
Bitcoin Düşüşü Yatırım Ürünlerindeki Çıkış Oranını Artırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son haftalarda düşüş trendini sürdürüyor ve bu durum yatırım ürünlerinde de azalmaya neden oluyor. CoinShares taraıfndan yayınlanan dijital varlık fonu akışı verileri bu durumu doğruluyor. Son rapora göre haftalık bazda Bitcoin yatırım ürünlerinden 141 milyon dolar çıkış gerçekleşti. Bu oran rekor oranda haftalık en büyük çıkış yaşandığını gösteriyor.

Bir önceki hafta bu oran 94 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para birimi olan Ethereum yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta 33 milyon dolar giriş yaşandı. ETH kurumsal yatırımcılar için en popüler altcoin olmaya devam ediyor.

Volatilite Çıkışları Artırdı

Volatilite Çıkışları Artırdı

Net çıkışlara rağmen, çoğu ürün sağlayıcının net çıkışlar gördüğü ve duyarlılığın genel olarak olumsuz olduğu Mayıs ayından bu yana duyarlılığın arttığı belirtiliyor. Rapora göre çıkışlar, bu yıl görülen net girişlerin %8,3’ünü temsil ediyor ve 2018’in başlarında görülen çıkışlara göre minimum düzeyde kalıyor.

Bitcoin son bir ay içerisinde oldukça volatil bir seyir izliyor. Nisan ayında 64.800 dolar ile tüm zamanların en yükseğini gören kripto para, yönünü aşağı çevirdi. BTC bir gün içerisinde %10’dan fazla değer kaybetti ve 33.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bu düşüş yatırım ürünlerinden çıkışların artmasına neden oluyor. Bitcoin’in güncel piyasa değeri yaşanan düşüş ile 600 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.5 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bu oran geçtiğimiz ay 2.6 trilyon dolara kadar yükselmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu