Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yatırım Ürünleri Çin Yasağı Gölgesinde 50 Milyon Dolar Çekti

Kurumsal yatırımcılar düşüşleri fırsat olarak değerlendiriyor.
Bitcoin Yatırım Ürünleri Çin Yasağı Gölgesinde 50 Milyon Dolar Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin fiyatı son günlerde Çin hükümetinin artan baskıcı adımları ile sert düşüşler yaşadı. Bu düşüş kurumsal yatırımcılar tarafından alım fırsatı olarak görülüyor.

CoinShares tarafından yayınlanan son dijital varlık haftalık fon akışları raporuna göre, Bitcoin yatırım ürünleri geçen hafta 50 milyon dolar değerinde giriş çekti. Bitcoin’den sonra en değerli dijital varlık olan Ethereum yatırım ürünleri, aynı dönemde 29 milyon dolar değerinde giriş gördü.

Bitcoin ve Ethereum dışında, Solana, Cardano ve Polkadot dahil olmak üzere diğer birçok dijital para birimi de geçen hafta önemli girişler çekti. Dijital varlık yatırım ürünleri, son bir hafta boyunca 95 milyon dolar değerinde giriş gördü.

Haftalık kripto yatırım giriş çıkışları
Kaynak: CoinShares

2021’in başından bu yana, Bitcoin ile ilgili yatırım ürünlerinin toplam değeri önemli ölçüde arttı. Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi olan Grayscale, şu anda yönetim altında 28 milyar dolardan fazla BTC tutuyor.

Kurumsal yatırım açısından, Bitcoin hala küresel yatırımcıların tercih ettiği kripto para birimi olmaya devam ediyor. Diğer yandan, Ethereum, Solana , Cardano ve XRP dahil olmak üzere diğer dijital varlıklar, son 8 ayda genel pazar payında önemli yükselişler kaydetti.

Son haftalardaki düşüş dalgası ile kripto para piyasasının toplam değerinde de bir gerileme görüldü. CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri 1.8 trilyon dolara kadar düştü. Bu rakam Mayıs ayında 2.5 trilyon dolar ile tüm zamanların en yükseğine çıkmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%