Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahipleri Artmaya Devam Ediyor

Uzun vadeli yatırımcı sayısı 2020 ile aynı seviyeye geldi.
Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahipleri Artmaya Devam Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Veriler Bitcoin için uzun vadeli yatırım yapan tutucuların sayısının hızla yükseldiğini gösteriyor. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre uzun vadeli sahiplerin sahip olduğu Bitcoin miktarının en son 2020’de görülen seviyeye geri döndü. Bu kullanıcıların aktif olarak düşüşü satın aldığı görülüyor.

Twitter’da tanınmış bir analist, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının düşüşte alım yapmaya devam ettiğini ve madeni para başına yaklaşık 12.500 dolar değerinde olduğu için sattıklarını geri kazandıklarını gösteren grafikler yayınladı.

BTC uzun vadeli oranı
Kaynak: Glassnode

Veriler uzun vadelilerin sahip olduğu BTC arzının, 2020 yılındaki 13.000 dolar seviyesi ile aynı orana çıktığını gösteriyor.

Bu eğri Mayıs ayındaki düşüş sonrası yükselişe geçti. Bir diğer grafikte ise yatırımcıların Bitcoin birikimlerini sürdürdüğünü ve varlıklarını soğuk cüzdanlara çektiklerini gösteriyor.

Uzun vadeli oranı 2020 ile aynı
Kaynak: Glassnode

Borsalar dışında tutulan Bitcoin miktarı her geçen gün daha da artıyor. BTC son günlerde yükselişine hız vermiş durumda. Kripto para birimi an itibariyle 46.250 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Piyasa değeri 869 milyar doların üzerine çıkan BTC, diğer kripto paraların da ivmelenmesinde rol oynadı. Ethereum an itibariyle 2.300 dolar seviyesinin üzerine çıkmış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%