Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Uzun Vadeli Harcamaları Artarken Borsa Girişleri Görüldü

Kripto para borsaları Temmuz 2021'deki önemli çıkışların ardından geçen hafta net girişler gördü.
Bitcoin Uzun Vadeli Harcamaları Artarken Borsa Girişleri Görüldü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz hafta güçlü bir yükseliş sergilerken, uzun vadeli sahiplerin harcama oranlarında artış görüldü. Kripto paranın perakende ve kurumsal talebi geçen hafta önemli ölçüde artarken, zincir üzerindeki etkinliğinde değişimler görüldü.

Glassnode’un yayınladığı haftalık ağ etkinliği raporunda, eski BTC harcamalarındaki artışa dikkat çekildi. Ek olarak, önde gelen dijital borsalar, Temmuz 2021’deki önemli çıkışların ardından geçen hafta genel net Bitcoin girişleri gördü.

BTC borsa fonlama oranları
Kaynak: Glassnode

Veri sağlayıcı firmanın paylaştığı raporda, yatırımcıların kar aldığına yer verilirken, zincirde harcanan eski Bitcoin harcamalarının arttığına yer verildi. Bu haftanın başlarında, Bitcoin 13 hafta içinde ilk kez 50.000 dolar fiyat seviyesini geçti.

Kripto para birimi, 930 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 49.000 dolar civarında işlem görüyor. Son fiyat artışına rağmen, Bitcoin’in kuruluşa göre düzeltilmiş işlem sayıları, günlük 175 bin ila 200 bin işlem arasında tarihsel olarak düşük seviyelerde kaldı.

BTC borsalara giriş oranı
Kaynak: Glassnode

BTC’nin son dönemdeki artışında, Temmuz ayından bu yana balinaların dijital varlıklarını borsalardan soğuk cüzdanlara taşıması önemli rol oynadı. Geçen hafta itibariyle bu durum tersine döndü ve borsalara Bitcoin girişleri görüldü.

Girişin büyüklüğünün Aralık 2020 – Nisan 2021 boğa piyasası döneminde görülenden farklı olmadığı ve beklenen bir davranış olduğu kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu