Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Sert Yükseliş ile 47 Bin Doların Üzerine Çıktı

Kripto para uzun bir aradan sonra sert yükseldi.
Bitcoin Sert Yükseliş ile 47 Bin Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin geçtiğimiz günlerde yaşadığı düşüş trendini kırdı ve yönünü yukarı çevirdi. Sabah saatlerinde 43.000 doların altında işlem gören kripto para birimi, an itibariyle %8’e yakın yükseliş kaydetti. Son verilere göre Bitcoin 47.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yükseliş dalgası 47.780 dolara kadar sürdü ve buradan bir miktar geri çekilme yaşandı. Yaşanan bu yükselişte ABD piyasasında gerçekleşen gelişmelerin de rol oynadığı belirtiliyor. ABD’de artan işsizlik başvuruları dolar piyasasında satışları ateşledi. Bitcoin böylece gün içi kazançlarını sürdürüyor.

BTC günlük grafik
Kaynak: Coinbase

ABD Dolar Endeksi (DXY), 28 Eylül 2020’den bu yana ilk kez geçtiğimiz gü 94.50’ye çıktı. düşüş tahminlerine karşı yükselen ABD işsizlik başvuruları. ABD işsizlik başvurularının beklentilerden yüksek gelmesi, DXY’deki satışları artırdı ve fiyatın 94.2 dolara gerilemesine neden oldu.

Bu gelişmeler BTC’nin yukarı yönlü hareketinde pay sahibi oldu. Bybt verileri fiyattaki sert artış sonrası, 241 milyon dolarlık short pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor. Ayrıca bugüne kadar 116 milyon dolar tasfiye edilmiş çok sayıda uzun tasfiye oldu.

BTC likidasyon grafiği
Kaynak: Bybt

Kısa tüccarlar, Bitcoin fiyatının düşeceği bahsine girerken, uzun tüccarlar ters yönde bahse girerler. Uzun tasfiyeler bugün erken saatlerde gerçekleşti. BTC’deki yükseliş sonrası Ethereum’da da bir hareket gözlemlendi ve parite 3.200 dolar seviyesine çıktı.

Ethereum sabah saatlerinde 3.000 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Son yükseliş dalgası ile Bitcoin’in piyasa değeri 888 milyar dolara çıkmış görünüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2 trilyon doların üzerine çıktı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum