Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Satın Almak için Doğru Zaman Olduğu Söylendi

Düşen hash oranı satın almak için fırsat olabilir.
Bitcoin Satın Almak için Doğru Zaman Olduğu Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin’in son dönemde Bitcoin madencilerine yönelik baskısı, sektörün yeni alanları değerlendirmesine neden oldu. Pek çok madenci Çin dışında başka bölgelere cihazlarını taşıyor. Bu da Bitcoin’in hash oranının düşmesine neden oluyor.

Son dönemde Bitcoin’in fiyatındaki düşüş bu durum önemli rol oynadı. Hash oranı ve beraberinde fiyatta yaşanan düşüş, Bitcoin satın almanın doğru bir zaman olup olmayacağı sorusunu gündeme getirdi.

Bitcoin Haziran fiyat grafiği
Kaynak: CoinGecko

Son zamanlarda Çinli madencilerin operasyonları kapatması nedeniyle hash gücündeki düşüş nedeniyle söz konusu. Bununla birlikte, Çinli madenciler yeniden konumlanıp operasyonlarına devam ettikçe, hash gücünün artması bekleniyor.

Bazı uzmanlara göre ilerleyen dönem için şimdiden Bitcoin satın almak doğru bir zaman olabilir. Geleneksel bakış açısı, madenci holdinglerinin ve madenci kapitülasyonunun, bir madencilik zorluğu ayarlamasının ardından Bitcoin fiyatı üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olmasıdır.

BTC borsalara transfer oranı
Kaynak: Glassnode

Mevcut döngüde Bitcoin fiyatını etkileyen tek faktörün bunlar olmadığı belirtiliyor. Balina cüzdanlarından borsalara kripto par agirişi, döviz dengesi, kurumsal holdingler, mevcut döngünün çöküşleri ve toparlanmaların fiyatı etkilediğine dikkat çekiliyor.

Geçmiş veriler düşüş sırasında Bitcoin satın almanın, sonrasında fiyat toparlandığından beri kısa vadede de karlı olduğunu gösteriyor. Kripto para birimi yazım itibariyle günlük tabloda %5’ten fazla yükseldi ve 36.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%