Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’de Fiyat Yükselirken Piyasa Hakimiyeti %45’in Altına Düşüyor

Piyasaya giren paranın altcoinlere aktığı görülüyor.
Bitcoin’de Fiyat Yükselirken Piyasa Hakimiyeti %45’in Altına Düşüyor

SBitcoin’in son haftalardaki başlattığı yükseliş rallisi, kripto para biriminin toplam piyasa üzerindeki hakimiyetinin düşmesine neden oluyor. Uzmanlar piyasaya giren paranın önemli bir bölümünün altcoinlere girdiğini belirtiyor.

Bu durum etkisiyle BTC’nin piyasa hakimiyeti an itibariyle %45 seviyesine kadar geriledi. BTC ise yükselişini sürdürüyor ve 46.000 doların üzerinde işlem görüyor. Son verilere göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, Ethereum, Binance Coin, Cardano, Ripple ve Dogecoin’nin güçlü kazançlar görmesinden sonra birkaç hafta içinde ilk kez %45’in altına düştü.

Kripto para piyasası hakimiyeti
Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin geçen hafta içerisinde yaklaşık %12 arttı. Öte yandan Cardano’nun fiyatı aynı dönemde yaklaşık %42 arttı. ETH ve DOGE de son yedi gün içinde %30’dan fazla artış yaşadı.

BTC’nin piyasa değeri son yükseliş ile 850 milyar doların üzerinde bulunuyor. Bitcoin’in kripto piyasası hakimiyeti , Temmuz 2021’in son haftasındaki %48’e kıyasla şu anda yaklaşık %44,7 seviyesinde bulunuyor.

BTC’nin döviz arz oranı, Ağustos 2021’in başından bu yana keskin bir şekilde düştü. Önde gelen Bitcoin hesapları, kripto para birimini dijital borsalardan kripto cüzdanlarına taşıyor.

Kripto paraların soğuk cüzdanlara taşınması, piyasada yükseliş geleceği beklentisini artırabilir. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.9 trilyon doların üzerine yükselmiş durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum