Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Milyonerleri Sayısı Son Bir Ayda Artış Kaydetti

Kripto para biriminin yükselişi sınırlı olsa da, son 30 günde cüzdanlar bakiyeleri artış kaydetti. Detaylar haberde…
Bitcoin Milyonerleri Sayısı Son Bir Ayda Artış Kaydetti
Yorum

Bitcoin Kasım ayından bu yana sürdürdüğü düşüş sonrası kayıplarını %50’nin üzerine taşıdı. Dijital varlık 69.000 dolardan 33.000 doların altına kadar geriledi. Bu seviyeden itibaren bir süredir toparlanma içerisinde olan kripto para birimi, yeni milyonerlerin oluşmasına neden oluyor.

BitInfoCharts tarafından aktarılan verilere göre BTC bakiyesi 1 milyon doların üzerinde olan adres sayısının 96.399’a yükseldi. Bu veri son 30 gün içerisinde milyoner adres sayısının 1.368 adet arttığını gösteriyor.

Adreslerin yaklaşık 7.815’inin toplam bakiyesi yaklaşık 10 milyon doları üzerinde bulunuyor. Kalan 88.584 adresin her biri 1 milyon dolarlık bir bakiyeye sahip. Yine de bu sayı Ekim ayındaki seviyeye göre düşük kalıyor.

BTC son bir aylık grafik
Kaynak: CoinMarketCap

Ekim’de 1 milyon dolar bakiyesi olan BTC cüzdan sayısı 105.820 olarak kaydedilmişti. Fiyattaki yukarı ve aşağı yönlü sert hareketler, bu sayılardaki değişimlerin zeminini oluşturuyor.

Son toparlanma, zincir üzerinde de etkisini gösteriyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasa değeri 800 milyar doların üzerinde ve 43.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC’nin pazar hakimiyeti ise %42.4 seviyesinde bulunuyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.9 trilyon doların üzerinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%