Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madenciliğinde Yenilenebilir Enerjinin Payı 2021’in Son Çeyreğinde Yükseldi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, madencilik endüstrisine dair yapılan anketin sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Detaylar haberde…
Bitcoin Madenciliğinde Yenilenebilir Enerjinin Payı 2021’in Son Çeyreğinde Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para dünyasında son dönemde madencilik faaliyetleri hız kazanıyor. Enerji kullanımı nedeniyle tartışmalara neden olan sektör, yenilenebilir enerji kullanımına adapte olmaya çalışıyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC) tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Veriler geçtiğimiz yılın son çeyreğinde, madencilik endüstrisinde yenilenebilir enerji kullanımının arttığını ortaya koyuyor.

Buna göre yenilenebilir enerji kullanımı son çeyrekte %1 artarak &58,5’e yükseldi. Çalışmada sürdürülebilir güç karışımı, elektrik tüketimi ve teknolojik verimlilik konularına odaklanıldı.

Geçen yılın Mayıs ayında kurulan BMC, Bit Digital, BitFury, Bitfarms ve Atlas Mining gibi Bitcoin madencilik şirketlerinin ve diğer endüstri kuruluşları tarafından oluşturulan bir topluluktur.

Michael Saylor araştırmaya dair, Kuzey Amerika madenciliğinin hızlı genişlemesi, Çin göçü ve sürdürülebilir enerji ve modern madencilik tekniklerine yönelik dünya çapında rotasyona dikkat çekti. Saylor bu etkenler ile beraber madencilikteki enerji verimliliğinin arttığını ifade etti.

Ankete göre, Madencilik Konseyi %66’sı sürdürülebilir enerjiden yararlanıyor. Core Scientific ve BMC’nin kurucu ortağı Darin Feinstein, BMC’ye katılan üyelerin hash oranının 4. çeyrekte %77 arttığını belirtti.

Devletlerin ve halkların artan baskısı, madencilik şirketlerinin daha fazla yenilenebilir enerjiye yönelmesine zemin hazırlıyor. İlerleyen dönemde bunun için nükleer enerjinin kullanılabileceği ve böylece karbonsuz temiz enerji kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%