Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencilik Verileri Sektörün Büyüdüğünü Gösteriyor

Zincir verileri madencilerin büyüdüğünü gösteriyor. Bu Bitcoin’in hash oranında da kendisini gösteriyor.
Bitcoin Madencilik Verileri Sektörün Büyüdüğünü Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madencileri, 2022’de operasyonlarını genişletmeye devam ediyor ve tuttukları Bitcoin adedini de artırıyor. Arcane Research tarafından hazırlanan bir rapor, madencilerin sürekli genişleme fırsatları aradıklarını ve hash oranını tüm ağdan daha hızlı artırmayı planladıklarını ortaya koyuyor.

Cambridge Bitcoin elektrik tüketim endeksinin son rakamlarına göre, küresel hash oranının yüzde 44,95’i Kuzey Amerikalı madencilerden geliyor.

Bitcoin madencileri hash oranları
Kaynak: Arcane Research

Arcane Research analisti Jaran Mellerud halka açık listede yer alan madencilerin çoğunun Bitcoin’lerini ellerinden geldiğince korumak için ellerinden gelenin en iyisini yaparak bir hodl stratejisi izlediklerini söyledi.

Analist bu stratejinin dolaylı olarak Bitcoin sahibi olmak isteyen yatırımcılar için yeni bir araç olduğunu düşünüyor. Compass Mining’in kurucusu ve CEO’su Whit Gibbs ise madencilik şirketlerinin sermaye piyasalarına erişimleri olduğu için Bitcoin’i elinde tutmak konusunda avantajlı olduğunu söyledi.

Madencilerinin Bitcoin varlıkları
Kaynak: Arcane Research

Gibbs madencilerden bazılarının çok büyük miktarda Bitcoin’e sahip olduğunu ve bunun çılgınca olduğunu düşünüyor. Ocak 2021’den bu yana madencilerin rezervleri, HODL stratejileri doğrultusunda istikrarlı bir şekilde artıyor.

Gibbs, halka açık madencilik şirketlerinin Bitcoin’e daha fazla yükseliş yaklaşımı benimsediğini öne sürüyor. Mellerud açıklamasının devamında, Bitcoin madencilik hisselerinin geleneksel finans piyasalarında giderek daha popüler hale geldiğini belirtiyor.

Madencilerin BTC rezervleri
Kaynak: CryptoQuant

Gibbs sektörün her geçen gün daha cazip hale geldiğini belirterek, “Madenciler, piyasadaki en büyük Bitcoin boğalarından bazıları ve genişlemeleri ve işletme giderleri için para toplamak için ABD’deki son derece gelişmiş hisse senedi ve borç piyasalarını kullanıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%