Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencilik Geliri Şubat Ayında 1.36 Milyar Dolara Ulaşarak Rekor Kırdı

Veriler Bitcoin madencilerinin geçtiğimiz ay rekor gelir elde ettiğini gösteriyor.
Bitcoin Madencilik Geliri Şubat Ayında 1.36 Milyar Dolara Ulaşarak Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

CoinDesk verilerine göre Bitcoin madencileri geçtiğimiz Şubat ayında üç yıl aradan sonra rekor kırarak 1.36 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelir bir önceki Ocak ayına göre yüzde 21 artış yaşanmasını sağladı. 1,25 milyar dolarlık önceki gelir rekoru, kripto para biriminin önceki boğa piyasasının zirvesi olan 2017 Aralık ayında gerçekleşmişti.

Geçtiğimiz ay yaşanan gelir artışı, Bitcoin fiyatının ay boyunca 33 bin dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58 bin dolara ulaşması ve geçtiğimiz günlerde 43 bin dolara düşmesiyle geldi. Tahminler madencilerin BTC’lerini hemen sattıkları yönünde.

Şubat Ayında Rekor Kırıldı

Şubat Ayında Rekor Kırıldı
Kaynak: Coindesk

Saniyede terahash (TH/s) ile ölçüldüğünde, madenci gelirleri Şubat ayına kadar 0.23 ila 0.38 dolar arasında sıçrama yaptı. Verilere göre Şubat ayı içerisinde ortalama gelir 0.30 dolar olarak kaydedildi.

Ağ ücretleri, Şubat ayında 186 milyon dolara yükseldi ve toplam gelirin yüzde 13.7’sini oluşturdu. Geçtiğimiz ay ücretlerle temsil edilen gelire göre yüzde 10.3 artış sağlandı. Verilere göre ücret geliri Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Özellikle, toplam gelirin yüzdesi olarak ücretler, ağın Mayıs ayında üçüncü kez blok sübvansiyonu yarılanmasından önce, Nisan ayından bu yana güçlü bir artış eğilimini sürdürüyor. Ücret gelirindeki artışlar ve sübvansiyon her dört yılda bir azaldığından ağ güvenliğini sürdürmenin önemli olduğu belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%