Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madenciliğinde Saatte 4 Milyon Dolar ile Tüm Zamanların Rekoru Kırıldı

BTC madencileri yeni bir rekor kırarak 60 dakika içerisinde 4 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.
Bitcoin Madenciliğinde Saatte 4 Milyon Dolar ile Tüm Zamanların Rekoru Kırıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin günümüzün en değerli dijital para birimi olarak her geçen gün işlem hacmini artırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Bitcoin, madencilik yöntemi ile elde ediliyor ve çok güçlü ekran kartlarına ihtiyaç duyuluyor. Teknolojinin gelişmesi ile beraber madencilikten elde edilen gelirin de yükseldi söylenebilir. Madenciler geçtiğimiz gün saatlik gelir oranında yeni bir rekor kırmayı başardı.

60 dakika boyunca yapılan mining işlemi sonrası 4.060.000 dolar elde edilerek, bugüne kadar elde edilmiş en yüksek gelire ulaşıldı. Glassnode tarafından sağlanan verilerde işlem ücretlerinin, rekor saatlik gelirin 47 bin dolardan fazlasını oluşturduğu görülüyor.

Madencilik BTC’nin Fiyatını Olumlu Etkiledi

Madencilik BTC’nin Fiyatını Olumlu Etkiledi

Madencilik işleminde blokları çıkarmak ve halka açık defterdeki işlemleri onaylamak için yüksek performansa sahip bilgisayarlar gerekiyor. Bu çalışmaların bir ödülü olarak, işlem ücretlerinin yanı sıra yeni oluşturulan Bitcoin’ler kullanıcılara sunulmuş oluyor. Saatlik gelir geçtiğimiz gün en yüksek seviyeye ulaşırken, günlük gelir ise bu hafta başında üç yılın en yüksek seviyesi olan 50,78 milyon dolara ulaştı.

Bu artış Ekim ayının ortasından bu yana 5 katınn üzerinde yükselşiş olduğunu gösteriyor. Son dönemde BTC’de yaşanan fiyat artışında yüksek performanslı madencilik işlemlerinin önemli rol oynadığı belirtiliyor. İşlem ücretlerinden elde edilen gelir de geçtiğimiz birkaç ayda önemli ölçüde artarak 9 Şubat’ta 9.14 milyon dolara ulaştı.

Bitcoin Yeni Bir Zirveyi Deneyebilir

Bitcoin Yeni Bir Zirveyi Deneyebilir

Bitcoin fiyatında son dört ay içerisinde yüzde 400 oranında artış kaydedildi. Geçtiğimiz gün pek çok etkenin bir araya gelmesi ile beraber BTC 48 bin dolar ile tüm zamanların rekor seviyesine ulaştı. Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı yapmasından sonra kurumsal talepte artış gözlendi. Bu nedenle madencilerin gelirinin 2021 yılında da artmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Bitcoin bugün 47 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Gece saatlerinde 48 bin bandını kıran BTC’nin hafta sonunda yeni bir zirve denemesi yapabileceği belirtiliyor. Yukarı yönde 51 bin seviyesinin test edilebileceği belirtilirken, aşağı yönde ise sırasıyla 45 bin ve 42 bin destek seviyelerinin olduğu kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%