Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencilerinin Günlük Gelirleri 40 Milyon Doları Geçti

Hash rate Temmuz ayından bu yana artmaya devam ediyor.
Bitcoin Madencilerinin Günlük Gelirleri 40 Milyon Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madencileri, elde edilen gelirlerdeki artış nedeniyle son birkaç hafta içinde genel gelirlerinde bir sıçrama gördü. Glassnode raporu, Bitcoin madencilik gelirlerinin Ekim ayında günlük 40 milyon dolar seviyesinin üzerine çıktığını ortaya koydu.

Bu yükseliş yarılanma öncesi dönemden bu yana %275 artışla 14 milyon dolardan 18 milyon dolara kadar oldu. 2020’deki yarılanma olayından bu yana, genel Bitcoin madencilik gelirleri keskin bir şekilde artıyor. Bunun arkasındaki en büyük nedenlerden biri, yarılanma olayından bu yana BTC’nin rallisi oldu. Kripto para birimi Mayıs 2020’den bu yana %500’den fazla arttı.

Bu süre içerisinde Çin, madencilerin faaliyetlerini yasaklamaya yönelik adımlar attı. Artan kısıtlamalar, hash rate’in düşmesine neden oldu. Geçen zaman içerisinde madenciler tesislerini başka bölgelere taşıdı ve hash rate yeniden artışa geçti.

Madencilerin toplam gelirleri
Kaynak: Glassnode

BTC madencilik gelirleri ve hash oranı, Bitcoin ağının genel sağlığının temel göstergeleridir. Diğer yandan Bitcoin varlığına göre ayarlanmış işlem hacmi de son birkaç gün içinde yükseliyor. Madencilik faaliyeti ve güçlü ağı, BTC’deki son yükselişte önemli bir rol oynadı.

Mevcut piyasa 120 gündür toparlanıyor ve bir sonraki yukarı zorluk ayarlamasından döngüyü tamamlaması muhtemel görünüyor. Madencilik pazarındaki değişimlere, derin fiyat düzeltmelerine ve Mayıs 2020’deki yarılanmaya rağmen, Bitcoin blok ödül değeri artmaya devam ediyor.

Bu duruma pazar uyum sağlıyor ve yeni teşvikler ortaya çıkıyor. Kripto para birimi yazım itibariyle 930 milyar dolara yakın piyasa değeri ile 49.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%