Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Madencilerinin Gelirlerinde %50’den Fazla Artış Yaşandı

BTC ağındaki madencilik hızı 112,5 EH/s'a ulaştı.
Bitcoin Madencilerinin Gelirlerinde %50’den Fazla Artış Yaşandı

Veriler Bitcoin’in ağ aktivitesinde Ağustos ayı içerisinde büyük artış olduğunu doğruluyor. Aktif BTC adreslerinin toplam sayısı ve Bitcoin balina etkinliği, söz konusu dönemde önemli ölçüde artarken, ağın madencilik hızı Ağustos ayında 112,5 EH/s’ye ulaştı ve Bitcoin madencilik gelirleri son birkaç ayda keskin bir şekilde yükseldi.

Temmuz ayında bu oran en düşük 90 EH/s olarak kaydedilmişti. Madencilik hash oranı Mayıs 2021’de 180 EH/s’lik bir zirveye ulaşmıştı. Ancak Çin’de madencilere yönelik artan baskı, Haziran ve Temmuz aylarında hash oranında yaklaşık %50’lik büyük bir düşüşe neden oldu.

BTC hash rate oranı
Kaynak: Glassnode

Madencilerin tesislerini taşıması ve aktif hale getirmesi ile beraber, hash başına Bitcoin madencilik gelirleri yaklaşık %57 arttı. Son iki ay boyunca hash oranı en düşük seviyelere göre yaklaşık %25 arttı. Bu da etkilenen madencilerin yaklaşık %12,5’ine eşdeğer hash oranının tekrar çevrimiçi olduğunu gösteriyor.

Madencilerin hash başına geliri
Kaynak: Glassnode

Bununla beraber Bitcoin fiyatındaki artış, yatırımcıların kar etmesine neden oldu. Temmuz ayında 29.000 dolar seviyesinde bulunan kripto para birimi, yükselişini 48.000 dolara kadar sürdürdü. BTC an itibariyle 45.880 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum