Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Kurumsal Alımlar Yeni Bir Boğa Koşusuna İşaret Ediyor Olabilir

Bazı analistler BTC’de yaşanan geri çekilmenin, yeni bir boğa koşusunun ön hazırlığı olabileceğini düşünüyor.
Bitcoin’deki Kurumsal Alımlar Yeni Bir Boğa Koşusuna İşaret Ediyor Olabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin 58 bin dolara yükselerek ATH seviyesine ulaştıktan sonra son günlerde geri çekilmeye devam ediyor. Bu çekilmenin ne anlama geldiğine dair farklı yorumlar yapılıyor. Bazı çevreler ayı piyasasının yaklaştığına dair yorumlarda bulunuyor. Analistlerin büyük bölümü ise bunun yararlı bir düzeltme olduğunu ve BTC’nin yükselişinin önümüzdeki günlerde devam edeceğini düşünüyor.

Analiz firması CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, BTC fiyatında beklediği büyük yükseliş beklediğini ve bunu nedenleriyle sıraladı. CEO, kurumsal yatırımların son sürat devam ettiğini ve 48.000 dolar civarındaki fiyattan yüklü miktarda alım yapıldığını söyledi.

Son Düşüşün Sebebi ABD Tahvilleri

Son Düşüşün Sebebi ABD Tahvilleri
Kaynak: CryptoQuant

Dün akşam saatlerinde ABD’de tahvil faizleri açıklandı ve bu durum tüm piyasalarda etkisini gösterdi. Dolarda yaşanan artış ile beraber kripto varlıklarda da düşüş yaşandı. Uzmanlar bu düşüşün başlıca sebebi olarak açıklanan tahvil faizlerini gösteriyor.

Coinbase saklama cüzdanlarına 13 bin BTC gönderildiğini aktaran analistler bu sırada Bitcoin’in 48.000 dolardan işlem gördüğünü hatırlattı. CryptoQuant CEO’su kurumsal yatırımcının alımlarını devam ettirdiğinin altını çizerek, “Bu şimdiye kadar gördüğüm en güçlü yükseliş sinyali.” değerlendirmesinde bulundu.

Ju açıklamasının devamında düşün kurumsal yatırımcı iştahının azalması ya da madenci satışlarından kaynaklanmadığını belirtti. Kurumsal yatırımcıların BTC satın aldığına dikkat çeken CEO, “Bence bu düşüşün sebebi ne balinalar, ne madenciler, ne de kurumsal talep eksikliği. Sebebi, 10 yıllık devlet tahvillerinin getirilerindeki büyük artış.” paylaşımında bulundu.

Bitcoin günlük grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

Ju kurumsalların talebi ile beraber BTC’nin 48 bin doların üzerine çıkacağına inandığını ve kendisinin de 46 bin dolar seviyesinden Bitcoin alımı yaptığını söyledi. Kripto para birimi an itibariyle 47 bin dolar seviyesinden işlem görüyor ve günlük grafikte yüzde 8.1 değer kaybı gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%