Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Kripto Para Piyasası Hakimiyeti Yeniden %48’in Üzerine Çıktı

BTC son bir hafta içerisinde %30’dan fazla artış yaşadı.
Bitcoin’in Kripto Para Piyasası Hakimiyeti Yeniden %48’in Üzerine Çıktı

Bitcoin’in kripto piyasası hakimiyeti, fiyatında yaşanan artış ile yükselişe geçti.Kripto para birimi an itibariyle dijital para birimlerinin toplam piyasa değerinin yaklaşık %48’ini oluşturuyor. Bu BTC’nin son beş hafta içerisindeki en yüksek piyasa hakimiyeti olarak görünüyor.

Verilere göre BTC son 7 gün içerisinde %30’dan fazla artış yaşadı. Bitcoin’in piyasa değeri 750 milyar doların üzerinde ve 39.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Perakende talebindeki artış nedeniyle bu hafta BTC fiyatında önemli bir artış gördü. Bununla birlikte, BTC’nin kurumsal girişleri son birkaç haftadır yavaş kaldı.

Dominance, %48'in üzerine çıktı
Kaynak: TradingView

Son Bitcoin rallisi nedeniyle kripto balina etkinliğinde de artış yaşanıyor. Geçtiğimiz gün Coinbase’den 3 balina hesabından 1 milyar doların üzerinde Bitcoin çıkışı gerçekleşti. BTC son yükselişine rağmen Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 doların hala %40’gerisinde bulunuyor.

Bitcoin piyasa değeri
Kanyak: CoinMarketCap

Bitcoin ağındaki aktif adreslerin sayısı ve BTC’nin benzersiz token dolaşımının ise önemli ölçüde arttığı bildirildi. Son ralli ile 1 milyar dolardan fazla short pozisyon tasfiye edildi.

Son 24 saat içinde ise yaklaşık 67 milyon dolar değerinde short kripto pozisyonu tasfiye edildi. Rakam, yaklaşık 50 milyon dolarlık kısa BTC alım satım pozisyonlarının tasfiyesini içeriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum