Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Kayıplarını Artırması Madencilik Şirketlerinin Hisselerini Düşürdü

Sektörün önde gelen kripto madencilerinden bazıları, son birkaç ayda hisse fiyatlarının yarı yarıya düştüğünü gördü.
Bitcoin’in Kayıplarını Artırması Madencilik Şirketlerinin Hisselerini Düşürdü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin fiyatının 69.000 dolar seviyesinden 42.000 dolara kadar istikrarlı bir şekilde düşmesi, en büyük kripto madenciliği şirketlerinin hisse fiyatlarını aşağı çekiyor. En büyük kripto madencilerinden bazıları, hisse fiyatlarının Kasım ayının en yüksek seviyelerinden bu yana yarıya düştüğünü gördü.

Nevada merkezli Marathon Patent Group’un piyasa değeri Kasım başında 7,65 milyar dolardan bugün yaklaşık 3 milyar dolara düştü. Riot Blockchain’in hisse fiyatları ise 4,25 milyar dolardan 2,05 milyar dolara düştü. Toronto merkezli Hut 8 ise 2,33 milyar dolardan 1,19 milyar dolara düşüş gördü.

Kripto madencilerinin hisse grafiği
Kaynak: The Block Crypto

Hive, Argo Blockchain ve Canaan’ın hisse fiyatları da rakipleri kadar olmasa da değer kayıpları yaşadı. Hisse senetlerinin performansı, kripto madencilerinin son aylarda karşılaştığı kısıtlamalar göz önüne alındığında pek şaşırtıcı görünmüyor.

Çin’deki kripto madencilerine olan yaptırımların arından başka ülkelerde de benzer uygulamalar yapıldı. Son olarak Kosova, yaşanan enerji krizi ve uygulanan kesintiler nedeniyle kripto madenciliğini yasaklamak için harekete geçti Son dönemde Kazakistan’da yaşanan olaylar da bu ülkedeki madencilik faaliyetlerini olumsuz etkiledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu