Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Kasım’da Beklentilerin Altında Kapanırken, PlanB İyimserliğini Koruyor

PlanB’nin taban modeli Bitcoin için Kasım kapanışını 98.000 dolar olarak belirtiyordu.
Bitcoin Kasım’da Beklentilerin Altında Kapanırken, PlanB İyimserliğini Koruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, PlanB’nin en iyi modellerinden birinin işaret ettiği Kasım kapanış fiyatına ulaşamadı. Ancak analist PlanB, modellemesinin arkasında durmaya devam ediyor.

Modellemeye göre kripto para birimi Kasım ayını 98.000 dolar ile tamamlamalıydı. Ancak çeşitli faktörlerin bir araya gelmesiyle çok daha düşük bir aylık kapanış meydana geldi. Kripto para birimi Kasım kapanışını 57.000 dolar seviyesinde gerçekleştirdi.

Bitcoin S2F Model
Kaynak: PlanB

Daha önce Ağustos, Eylül ve Kasım kapanışlarını tam isabet bilen PlanB, S2F modellemesine 1 ay daha süre vereceğini belirtti.

Daha fazla tüccar ve analist, 2021 boğa piyasasının zirveye ulaşmasının beklenenden daha uzun sürebileceğini kabul ettikçe, PlanB diğer BTC fiyat tahmin modellerinin bozulmadan kaldığını yineledi.

PlanB’nin bir başka fiyat modellemesine göre Bitcoin’in 2024’teki fiyatı en düşük 100.00 dolar olacak. Analistlerin beklentileri ise BTC’nin bu yıl içerisinde 100.000 dolara ulaşacağı yönünde.

Korku ve Açgözlülük Endeksi
Kaynak: Alternatif.me

Koronavirüs üzerindeki panik, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonun doğası gereği geçici olmayacağını kabul etmesiyle birleşti. Duygu da aynı şekilde bir darbe aldı ve Crypto Fear & Greed Index’e göre 34 ile korku piyasada hakim durumda.

PlanB’nin Aralık senaryosuna göre BTC’nin yıl sonunda 135.000 dolar seviyesine ulaşması gerekiyor. Kripto para birimi an itibariyle 56.850 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%