Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Fiyatı Düşerken İşlem Ücretleri Tarihin En Yüksek Seviyesine Yaklaştı

Hash oranı ve fiyat düşerken işlem ücretleri yeni bir rekor kırdı.
Bitcoin’in Fiyatı Düşerken İşlem Ücretleri Tarihin En Yüksek Seviyesine Yaklaştı

En değerli kripto para birimi olan Bitcoin, son günlerde fiyat düşüşü ile adından söz ettiriyor. Hafta sonu başlayan düşüş ile fiyat 60 bin dolardan 50 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Veriler ayrıca Bitcoin ağındaki hash oranlarında da büyük bir düşüş yaşandığını gösteriyor. İzleme kaynaklarından gelen son bilgiler Bitcoin’deki işlem ücretlerinde artış olduğunu ortaya koyuyor.

BTC işlem ücreti 2017 yılındaki en yüksek seviyelere ulaşmış durumda. Blockchair, Bitcoin işleminin ortalama maliyetinin 58 dolara yükseldiğini belirtiyor. En yüksek seviye 2017’nin Aralık ayında 62 dolar ile kaydedilmişti.

BTC işlem ücretleri
Kaynak: Blockchair

Birkaç kaynak işlem ücretlerinin 60 dolara yaklaştığını gösterirken, bazı kaynaklar ise çok daha düşük rakamlar olduğunu belirtiyor. Bitcoin analitik web sitesi Clark Moody, son 2.016 blokta, yazı yazarken dolar cinsinden ortalama 27,5 ABD doları BTC ücret değeri bildirdi. Ycharts’tan verileri ise, işlem ücretlerinin 43 dolara kadar gerilediğini belirtiyor.

İşlem ücreti 2017’de en yükseğe çıktığında BTC’nin fiyatı 20.000 dolar seviyesindeydi. Hafta sonu ağ hash oranlarında büyük bir düşüş yaşandı. Buna Çin’in Sincan bölgesinde yaşanan elektrik kesintisinin sebep olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin fiyatının sert düşüşünde bu durumun başlıca etkenlerden biri olduğu söyleniyor. Fiyat düşüşünün ortasında işlem ücretleri son yılların rekorunu kırmış oldu. Hash oranı 172 milyon TH/S’den, 154 milyon TH/S’e kadar geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum