Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Haftalık Yükselişini Sürdürmesi için Gerekli Etkenler Sıralandı

Bitcoin 50 bin dolar seviyesindeki belirsizliğini korurken, yükselişin sürmesi için gereken etkenler merak ediliyor.
Bitcoin’in Haftalık Yükselişini Sürdürmesi için Gerekli Etkenler Sıralandı

Bitcoin hisse senetleri düşerken ve haftayı 50.000 doların üzerinde kapatmayı başardığında, güçlü bir yükseliş notuyla yeni bir haftaya başladı. Geçtiğimiz hafta 46.000 dolara kadar gerileyen BTC, alıcı desteği görüyor ve kripto para tüm zamanların en yüksek değerlerinin %15’ine yakın seviyede seyrediyor.

Uzmanlar Bitcoin fiyat hareketini etkileyebilecek beş faktörle önümüzdeki günlerde alıcılar için muhtemel olasılıkları değerlendirdi.

Piyasalarda Dalgalanma Beklentisi

Piyasalarda Dalgalanma Beklentisi

Bitcoin hafta sonu 50.000 doların üzerine çıkardıkça boğaların iştahı arttıı. Teşvik duyurusu ile birlikte, yerel yüksekler Bitstamp’ta 51.177 dolara ulaştı. Aynı zamanda, Çin’den gelen olumlu yatırım haberleri , arz kıtlığı anlatısını genişletti.

Pazartesi günü BTC psikolojik olarak önemli seviye haftalık kapanışta kalmayı başardı ve Bitcoin’in ikinci en büyük haftalık kapanışını kaydetti. Tüccar davranışlarını analiz eden, zincir içi analitik kaynağı Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft, 46.600 doların altında bir getiri olasılığının düşük olduğunu tahmin ediyor.

Veriler Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesinde gezdiğini gösterirken, borsa ve döviz rezervlerine yönelik akışların azaldığını gösteriyor. Glassnode’un İşlemlere Göre Ağ Değeri (NVT) verileri, hacmin büyük ölçüde son fiyat artışlarına eşlik ettiğini ortaya koyuyor.

Pacific Investment Management Asya Pasifik başkanı Kim Stafford, piyasalarda çok fazla dalgalanma görüleceğini iddia ederek, “Özellikle aşıların çevrimiçi hale gelmesiyle güvenin arttığına inanıyoruz. Bu nedenle küresel olarak büyümede bir artış göreceğiz. Pazarda kendinize güvenmek için pek çok neden var ancak bunların çoğu da fiyatlandırılıyor.” açıklamasında bulundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum