Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Çin Baskısı ve ABD’deki Altyapı Oylamasına Rağmen Haftalık Beklentiler Yüksek Tutuluyor

Tüccarlar, Bitcoin fiyatı için iyimserliğini koruyor.
Bitcoin’de Çin Baskısı ve ABD’deki Altyapı Oylamasına Rağmen Haftalık Beklentiler Yüksek Tutuluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son günlerde Çin’in kripto para piyasasına yönelik kısıtlayıcı tutumu, Bitcoin’in fiyatı üzerinde olumsuz etkiler yarattı. Analistler benzer FUD’ların gelebileceğine dair beklentilerini koruyor.

Diğer yandan ABD’nin altyapı faturası masaya geri döndü ve bu hafta kripto paraları neyin sarsabileceğine dair kesin bir oylama görmesi muhtemel görünüyor. Temel ve zincir üstü ölçümler her zamankinden daha fazla yükselişe beklentisi vaat ediyor.

BTC haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Tüccarlar en kötü ihtimalle 36.000 dolar seviyesine kadar düşüş olabileceğini tahmin ediyor. BTC 44.400 dolara dönerken haftanın ilk günü yeni seviyeler izleniyor. Analistler, 45.000 dolar üzerinde olacak kapanışların, yeni bir yükselişi başlatabileceğini düşünüyor.

Analist Michael van de Poppe, Bitcoin’de yeşik bir hafta beklediğini söyledi. Son günlerde bir çekişme kaynağı olan haftalık kapanış, bazı trader’ların vurguladığı minimum kesme noktalarının üzerinde 43.144 dolar olarak geldi ve hayal kırıklığına uğratmadı.

Bir diğer analist Rekt Capital ise fiyatta yaşanan sıkışmanın net bir piyasa yapısı oluşturduğunu ve yükselen bir üçgenin erkenden sinyallerinin olabileceğini ifade etti. Tahminler art arda altıncı bir zorluk artışı gerektirdiğinden, Bitcoin ağ temelleri için bir hafta daha olumlu yönde oluyor.

Bitcoin hash oranı şu anda saniyede yaklaşık 145 exahash (EH/s) ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sadece 23 EH/s uzakta. İstatistikler, madencilerin mahkumiyetinin yanı sıra Çin’in sadece dört ay önce kitlesel göçünden bu yana geri dönüşlerini gösteriyor.

Korku ve Açgözlülük endeksi
Kaynak: Alternatif.me

Yatırımcıların duygu durumunu gösteren Fear & Greed Index verisi, gerginliğin ne boyutta olduğunu gösteriyor. Bu veri son günlerdeki düşüşün etkisiyle 26’ya kadar gerilemiş durumda.

Analistlerin sıklıkla belirttiği gibi, herkesin düşüş eğiliminde olması, BTC’yi uzun tutmak ve spekülatörlerin çoğunu tetiklemek için ideal bir an sağlayabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu